aktualizacja 

Maturzysta spieszył się po kalkulator. Dramat w Jaworznie

199

Mandat karny i skasowane auto zamiast świadectwa maturalnego. 19-latek z Jaworzna śpieszył się po kalkulator na egzamin z matematyki i spowodował groźna kolizję. Teraz maturę będzie zdawał w drugim terminie.

Maturzysta spieszył się po kalkulator. Dramat w Jaworznie
Pędził po kalkulator przed maturą z matematyki, spowodował groźną kolizję (Facebook, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie)

O tym, że zapomniał potrzebnego na egzaminie z matematyki kalkulatora, licealista z Jaworzna przekonał się na kilka chwil przed maturą. Zdesperowany 19-latek postanowił wrócić do domu i zabrać niezbędne urządzenie.

Niestety krótko po tym jak wsiadł w samochód pod szkołą, nerwy dały o sobie znać. Chłopak wymusił pierwszeństwo na jadącej w innym pojeździe kobiecie i spowodował groźną kolizję drogową.

19-latek kierujący samochodem osobowym marki Audi A3, wyjeżdżając z ulicy Północnej, chciał przejechać przez ulice św. Wojciecha i pojechać dalej ulicą Wincentego Drabika, niestety prawdopodobnie nie zauważył 27-letniej kobiety kierującej Volkswagenem Polo, która poruszała się prawidłowo ulicą św. Wojciecha w kierunku Geosfery i doprowadził do zderzenia bocznego - przekazała sierżant sztabowa Justyna Wiszowaty w rozmowie z lokalnym portalem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tak się bawili maturzyści na studniówce w Elblągu. Wideo obiegło internet

Na szczęście żaden z kierowców nie doświadczył uszczerbku na zdrowiu i nikomu nic nie stało się podczas wypadku. Mimo to, siła uderzenia była na tyle duża, że oba pojazdy uderzyły w ogrodzenie pobliskiego domu, mieszczącego się na skrzyżowaniu ulicy Wincentego Drabika i św. Wojciecha, niszcząc go.

W działaniach udział brały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, w tym aż dziewięciu strażaków - informuj PSP w Jaworznie.

Maturzysta będzie jednak zmuszony zapłacić mandat karny, a także przystąpić do dodatkowego egzaminu maturalnego z matematyki w późniejszym terminie.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić