aktualizacja 

Agnieszka Robótka-Michalska była gwiazdą. Pewien serial zrobił jej dużo krzywdy

16

Agnieszka Robótka-Michalska zdobyła sporą popularność na przełomie lat 80. i 90. za sprawą roli w serialu "W labiryncie". Jednak kobieta właściwie dała sobie spokój z aktorstwem po tej produkcji. Dlaczego?

Agnieszka Robótka-Michalska była gwiazdą. Pewien serial zrobił jej dużo krzywdy
Agnieszka Robótka-Michalska zdobyła sławę dzięki serialowi "W labiryncie" (fot. East News)

Agnieszka Robótka-Michalska w 1988 r. dostała pracę w serialu "W labiryncie", czyli pierwszej operze mydlanej w Polsce. Robótka-Michalska grała u boku Leona Niemczyka czy Marka Konrada. Popularność, jaką zyskała dzięki roli Ewy Glinickiej, była ogromna.

Pamiętam, że kiedyś umówiłam się na Starym Mieście z Janem Jankowskim. Siedzimy sobie w kawiarni, a tu nagle otacza nas wycieczka szkolna. Chcą zdjęć, autografów. Na to Janek spokojnym tonem rzecze do nich: "Zdjęcie z misiem? Pięć złotych się należy" – powiedziała lata temu w rozmowie z Onetem.
Zobacz także: Zobacz: Największe metamorfozy gwiazd

Jednak granie Glinickiej nie przypadło do gustu aktorce. Rola przyniosła jej więcej szkody niż pożytku.

Serial zrobił mi dużo krzywdy, bo wszyscy oceniali mnie przez pryzmat Ewy. Możliwe, że po moim odejściu z serialu, nikomu nie pasowałam do żadnej roli. Widocznie tak musiało być. Sama nie chciałam grać więcej w telenoweli i powielać postaci biednej, skrzywdzonej kobiety wiecznie w ciąży – zdradziła Onetowi.

Jak gorzko stwierdziła, była znana, ale nie szły za tym ani pieniądze, ani wielkie role. Po zrezygnowaniu z roli Robótka-Michalska w 1989 r. wyjechała do Wielkiej Brytanii. Spróbowała swoich sił w tamtejszych produkcjach i wróciła po dwóch latach.

Ostatecznie nic z jej wielkich planów nie wyszło, więc postanowiła odejść z show-biznesu. Zajęła się budowaniem rodziny – jest mamą dwóch już dorosłych synów, Antoniego i Jana.

Na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza pojawiała się gościnnie w różnych serialach (np. "Klan" i "Pensjonat pod różą"), ale nie było mowy o wielkim powrocie do aktorstwa. Za to zajęła się polityką, była m.in. działaczką KOD-u.

Obecnie mieszka pod Warszawą. Kilka lat temu przyznała, że dostawała jakieś propozycje, ale były "chłamem", więc odmawiała.

Autor: KDH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić