Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci. Potwierdziła: "Wiedzieliśmy od początku"

43
Podziel się

Ewa Chodakowska to jedna z najpopularniejszych trenerek personalnych. Ostatnio 39-latka odwiedziła Instytut Matki i Dziecka, gdzie udzieliła wywiadu. Wyjawiła m.in., czy planuje powiększyć rodzinę.

Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci. Potwierdziła: "Wiedzieliśmy od początku"
Ewa Chodakowska (Instagram)
bETGTpGt

Ewa Chodakowska nie pozostawiła złudzeń. W rozmowie z serwisem Plotek podkreśliła, że nie zamierza powiększać rodziny. Jednocześnie zaznaczyła, że jest to świadoma decyzja i nie wynika np. z problemów zdrowotnych.

Pytają dziennikarze, pytają obserwatorzy, są po prostu ciekawi (o dziecko - dop. red.). Problem pojawiłby się wtedy, gdybym planowała rodzinę, a dzieci nie mogła mieć. Wtedy ten temat staje się drażliwy. Każdy podejmuje ryzyko indywidualnie, zadając to pytanie. Czy trafi na grunt drażliwy i delikatny i czy jest to wtedy nietaktowne pytanie, albo czy ktoś szczerze odpowiada i mówi, że wybrałam inną drogę i nie planuję - powiedziała.
bETGTpGv

Decyzja o tym, że Chodakowska nie będzie mieć dzieci, zapadła jeszcze przed jej ślubem. Nie mówiła o tym jednak głośno, bo bała się reakcji innych osób.

Ja i mąż podjęliśmy taką decyzję lata temu, jeszcze przed ślubem. Wiedzieliśmy od początku, że nie planujemy powiększania naszej rodziny, natomiast bałam się o tym mówić. I pytanie, dlaczego właśnie się bałam? To jest przejmujące, że bałam się linczu, wykluczenia, hejtu - przekazała.

Ewa Chodakowska: Kobiety-matki to bohaterki

Trenerka personalna razem ze swoim mężem Lefterisem uznali, że w oficjalnej wersji do mediów będą mówić, że planują poszerzenie rodziny o dziecko za dwa lata. Sęk w tym, że... stosowali ten zabieg przez ostatnie osiem lat!

bETGTpGB
Po konsultacji z mężem zaczęliśmy mówić, że planujemy, ale za dwa lata, a te dwa lata minęły osiem lat temu... Dojrzałam chyba do tego, żeby nie mówić już za dwa lata. Kocham kobiety i uważam, że kobiety-matki to bohaterki. To są osoby, które codziennie, w moim mniemaniu, zdobywają Mount Everest i wracają z niego, żeby następnego dnia znów się na niego wspiąć. Ja nie jestem gotowa na taki heroizm i chcę powiedzieć jasno i wyraźnie. Podziwiam je, osiągając coś, na co mnie nie stać. Mam świadomość, że macierzyństwo to ogromne wyzwanie - podsumowała Chodakowska.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETGTpGW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
gosia
5 miesięcy temu
Jej sprawa. Natomiast ona przedstawia fałszywy obraz rodzicielstwa. Rodzicielstwo to jest przexiwz wspaniała sprawa. Są obowiązki ale jakie cudowne emocje. Ile wspaniałych chwil. Radość. Jeszcze ona jest bogata.
iow
5 miesięcy temu
Jej sprawa, niech żyje jak chce. i mamuśki przestancie w koncu wszystko i wszystkich hejtować.
Zibi
5 miesięcy temu
Po prostu wygodne życie
bETGTpGX
I dobrze
5 miesięcy temu
A niech kazdy robi co chce. Co sie wtracacie? Nie bedziemy darmowym heroicznym inkubatorem,rozciagnieta pochwa,rozstepami i blizmami po cieciu dla meskiego fallusa:-))
Jaa
5 miesięcy temu
Mam znajomą. Nie chciała mieć dzieci. Po jakimś czasie obudziła się ze jednak chce. Ale okazało się że już nie może. Teraz siedzi w psychiatryku
x>>>>
5 miesięcy temu
i całe szczęście
warszawiak
5 miesięcy temu
NO I DOBRZE ! TO JEJ SPRAWA !
Marianna
5 miesięcy temu
Żeby mieć dzieci trzeba reprezentować sobą człowieczeństwo i szczególny rodzaj empatii nie zaś permanentne pustogłowie i dno.
Program
5 miesięcy temu
Olaboga co na to Jędraszewski
Ruda_ciocia
5 miesięcy temu
Jej wybór - jej sprawa. Jeśli ktoś sądzi, że nie sprosta wyzwaniom rodzicielstwa to świadomie rezygnuje z dzieci (ja zrezygnowałam). Skąd wiem że nie dam rady? A czy muszę próbować zdobyć K2 zimą, żeby wiedzieć, że nie dam rady? Oczywiście że nie! Mierzę siły na zamiary i wychodzi mi że to nie jest coś dla mnie. Ot tak po prostu. Jestem świetną ciocią, dzieciaki mnie uwielbiają, mogę zająć się nimi na weekend, odciążyć rodziców, ale nie umiałabym żyć z dzieckiem 24/7. Życie bez dzieci nie jest ani lepsze, ani gorsze. Jest po prostu inne. Obie ścieżki są pełne wyzwań, lepszych i gorszych dni. A najpiękniejsze jest to, że każdy z nas może wybrać który wariant bardziej do niego przemawia.
onete
5 miesięcy temu
planuje powiekszyc rodzine - przez powiekszenie obwodu lydki i bicepsa.
Andy
5 miesięcy temu
brrr
normalny
5 miesięcy temu
To dobra wiadomość dla dzieci.Jest tak zapatrzona w siebie, że dla nich pewnie by nie miała czasu.
bETGTpGP
Sanoczanin
5 miesięcy temu
Oj Ewcia, Ewcia. Gdybym cię nie znał z lat dzieciństwa/młodości to bym ci uwierzył.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić