aktualizacja 

Pokazała grób męża. Po 1 listopada zwróciła się do internautów

96

Magdalena Zawadzka pokazała jak wygląda grób jej męża Gustawa Holoubka. Aktorka nie kryła wdzięczności bowiem z okazji 1 listopada mogiłę słynnego aktora odwiedziło wielu fanów.

Pokazała grób męża. Po 1 listopada zwróciła się do internautów
Gustaw Holoubek. (AKPA)

Gustaw Holoubek to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Pojawił się m.in. w "Rękopisie znalezionym w Saragossie" oraz "Sanatorium pod Klepsydrą". W ciągu swojego życia zagrał ponad 50 ról filmowych i ponad 100 ról w Teatrze Telewizji, towarzysząc innym wybitnym postaciom polskiej sceny artystycznej.

Grób Gustawa Holoubka

Gustaw Holoubek zmarł 6 marca 2008 roku. W uznaniu znamienitych zasług dla kultury polskiej, za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej i dydaktycznej, został pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego. Jego pogrzeb odbył się 12 marca. Aktor spoczął na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Od 1973 roku aż do swojej śmierci Holoubek był związany z Magdaleną Zawadzką. Aktorka zamieściła niedawno na Facebooku zdjęcie z Powązek, na którym pozuje przy grobie męża. Grób jest wypełniony zniczami i kwiatami, które zostawili fani twórczości wybitnego aktora.

Pierwszy listopada na Starych Powązkach. Dziękuję za wielką serdeczność i hojność! - napisała Magdalena Zawadzka.

Dwa lata temu na cmentarzu doszło do przykrego incydentu. Podczas jednej z wizyt Magda Zawadzka odkryła, że grób męża jest uszkodzony. Wierzchnia płyta była znacząco przesunięta.

Sprawa została od razu wyjaśniona dzięki pomocy kilku osób. Ksiądz Przemysław Śliwiński, rzecznika Archidiecezji Warszawskiej, powiedział, że za uszkodzeniem nie stoją wandale. Prawdopodobnie był to tylko wypadek

Jak informuje zarząd Cmentarza Powązkowskiego, grób jest w pierwszym rzędzie przy głównej alei, na rogu, co wiąże się z tym, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia jest mechaniczne uszkodzenie przez poruszający się aleją pojazd – mówił wówczas ksiądz.

Dziś po uszkodzeniu nie ma już żadnych śladów. Grób został przywrócony do poprzedniego stanu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Polska medalistka przeszła piekło. Winny trener? "To mnie zabiło"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić