Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Jeremy Clarkson przerywa milczenie. Oto powód rezygnacji

8

Choć o zakończeniu "The Grand Tour" mówiło się już od listopada, tak dopiero teraz prowadzący program Jeremy Clarkson wyjawił powody tej decyzji. W opublikowanym 27 stycznia wywiadzie dla "The Times", 63-letni Clarkson dał do zrozumienia, że nie ma już sił ani pomysłów na kolejne dalekie wypady.

Jeremy Clarkson przerywa milczenie. Oto powód rezygnacji
Jeremy Clarkson wyjawił powód, dla którego rezygnuje z kolejnych serii The Grand Tour (GETTY, Qian Jun/MB Media)

Starość nie radość

Powodów rozstań legendarnych zespołów czy to w historii muzyki rozrywkowej, czy programów telewizyjnych jest wiele - najczęściej, gdy nie wiadomo o co chodzi, to o pieniądze.

Wraz z pojawieniem się informacji o końcu serii "Grand Tour" w listopadzie, narosło wiele teorii spiskowych na temat zakończenia współpracy.

Najczęściej mówiło się o konflikcie z nowym pracodawcą, w następstwie publikacji kontrowersyjnego felietonu Clarksona na łamach "The Sun", gdzie bardzo dosadnie wyraził swoją niechęć do Meghan Markle.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Msza za Michaela Jacksona. Intencję zamówiła starsza pani
Nagrania do programu "The Grand Tour" są niezwykle wymagające fizycznie i stają się coraz trudniejsze, gdy "jest się niesprawnym, grubym i starym". [...] Jeździłem samochodami na większych wysokościach niż ktokolwiek inny i dalej na północ niż inni. Zrobiliśmy wszystko co tylko dało się zrobić z samochodem. Kiedy spotykaliśmy się, aby przedyskutować pomysły na nowe odcinki, ludzie tylko bezradnie podnosili ręce - mówi Clarkson

Koniec epoki

Seria "Grand Tour" powstała w 2016, w następstwie odejścia Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya z programu Top Gear w BBC.

Do zakończenia wspaniałej, ponad dwudziestoletniej wspólnej przygody trio zostały jeszcze dwa odcinki programu, które mają zostać udostępnione subskrybentom Amazon Prime jeszcze w tym roku. W lutym ma się ukazać przedostatni odcinek z wyprawy przez Saharę w zmodyfikowanych kabrioletach. Wielki finał serii "Grand Tour", tak jak i koniec epoki dla fanów motoryzacji, będzie rozgrywać się również w Afryce - tylko w Zimbabwe, gdzie wsiądą do wozów z lat 70.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Koniec Grand Tour nie oznacza, że Clarkson znika z mediów - popularny prezenter wciąż prowadzi brytyjską edycję teleturnieju "Milionerzy", a także zapowiedział kolejny sezon jego programu "Farma Clarksona".

To był pracowity dzień. Koniec Grand Tour po kolejnym roku, ale ZNACZNIE więcej Farmy Clarksona. Która, tego wieczora, wygląda niezwykle pięknie - napisał w listopadzie na Instagramie
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić