Kartka na grobie Gabriela Seweryna. Kryje w sobie wzruszającą treść

10

Gabriel Seweryn zmarł nagle 28 listopada. Pogrzeb projektanta odbył się 6 grudnia w Głogowie. Na grobie zmarłego pojawiły się liczne wieńce ze wzruszającymi słowami pożegnania. Pojawiła się też jedna tajemnicza kartka - donosi "Super Express".

Kartka na grobie Gabriela Seweryna. Kryje w sobie wzruszającą treść
Gabriel Seweryn był lubiany przez wielu mieszkańców Głogowa (AKPA, Newspix, LUKASZ WOZNICA)

Pogrzeb projektanta rozpoczął się od mszy żałobnej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, mieszczącego się w głogowskiej dzielnicy Krzeptów. Następnie ciało zmarłego odprowadzono na lokalny cmentarz. Na pogrzebie pojawiła się rodzina i przyjaciele bohatera "Królowych życia", ale też po prostu mieszkańcy Głogowa. Gabriel Seweryn był znany lokalnej społeczności, niemal wszyscy go tutaj lubili. Bo chociaż zyskał status celebryty - tego miasta nigdy nie opuścił. To było jego miejsce.

Mijają już dwa dni od pogrzebu projektanta, a jego grób wciąż tonie w wieńcach. Po lewej stronie grobowca cztery wieńce umieszczono na specjalnych stojakach. Są w zróżnicowanych kolorach - od białokremowych, przez kolorowe po fioletowe.

Wieniec od mamy zmarłego projektanta zawieszono na krzyżu. Jest on w kolorach bieli, kremu i fioletu. Pod nim mieści się fotografia Gabriela, a z wieńca zwisa szarfa z napisem "Kochanemu synowi - Mama".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Qczaj szczerze o sytuacji z Gabrielem Sewerynem : "Ludzie grillują służbę zdrowia"

To nie jest jedyne wzruszające pożegnanie, jakie bliscy umieścili na grobie zmarłego projektanta. Znajdziemy tu też dedykacje "Kochanemu bratu..." czy żałobne "Zgasłeś jak gwiazda na błękicie" po życzenia "Leć kolorowy ptaku".

Tajemnicza kartka pośród wieńców

Pośród licznych wieńców wyróżnia się ten z czerwonymi różami, do którego dołączono małą karteczkę. Jak donosi "Super Express" - widnieje na niej "Koronka do miłosierdzia bożego", stanowiąca zbiór modlitw nawiązujących do tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

Co ciekawe - Gabriel Seweryn nigdy nie krył się ze swoją orientacją. Mimo to jego pogrzeb nie miał laickiego charakteru.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić