o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Dachnij
|

Kinga Rusin wpadła w szał. Tak zdenerwowanej nikt jej nie widział

379
Podziel się

W trakcie poniedziałkowego protestu w Warszawie policja zatrzymała dziennikarkę Agatę Grzybowską. Została przewieziona na posterunek na ul. Wilczą, gdzie została przesłuchana i miała usłyszeć zarzut. W obronie fotoreporterki stanęła Kinga Rusin.

Kinga Rusin wpadła w szał. Tak zdenerwowanej nikt jej nie widział
Kinga Rusin często zabiera głos w ważnych sprawach. (fot. East News)
bDBuktXF

Policja zatrzymała fotoreporterkę "Gazety Wyborczej" przed Ministerstwem Edukacji Narodowej z powodu rzekomego naruszenia nietykalności policjanta. Kobieta miała go kopać. Dziennikarka opuściła posterunek o godz. 19. Działanie policji spotkało się z ostrym odzewem nie tylko wśród demonstrantów, którzy skandowali przed komendą m.in. "Faszyści policja, jedna koalicji" i "Zdejmij mundur, przeproś matkę", ale także wśród celebrytów.

Kinga Rusin znana jest z tego, że na swoim Instagramie często zabiera głos w ważnych sprawach. Od początku wspiera kobiety w walce o swoje prawa. Zatem jedynie kwestią czasu było jej wypowiedzenie się na temat zatrzymania Agaty Grzybowskiej przed siedzibą MEN. Już pierwsze słowa Rusin udowadniają, że to zdarzenie wyjątkowo ją wzburzyło.

bDBuktXH
Zobacz także: Kinga Rusin zaczynała karierę w TVP. Jak się zmieniła przez lata?

"Wara od dziennikarzy! I wara od kobiet! Sprawa zatrzymania fotoreporterki Agaty Grzybowskiej podczas kobiecych protestów jest symboliczna. Dziennikarz-kobieta pokazująca prawdę i swoją legitymację to dla tej władzy najwyraźniej kwintesencja wroga. Dziennikarze zadający ostre pytania, obnażający kłamstwa czy dokumentujący prawdę, tekstem czy ZDJĘCIEM, to dla władzy realne zagrożenie" – czytamy.

Kinga Rusin dalej pisze, że kobiety w naszym kraju jedyne co muszą robić, to podporządkowywać się. "Miały cierpieć rodząc. Miały nie dzwonić, gdy znęcają się nad nimi w domu (i dlatego obcięto fundusze na linie pomocowe). Miały być pozbawiane ochrony prawnej - przykładem działania w kierunku wypowiedzenia konwencji „O zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet" – kontynuuje.

bDBuktXN

Wara od dziennikarzy! I wara od kobiet!

Dziennikarka w mocnym słowach podkreśla, że nie zgadza się na takie zachowania, które jej zdaniem są odrażające:

"Obraz fotoreporterki dokumentującej protest kobiet, pokazującej legitymację, uprowadzanej przez osiłków w mundurach, to odrażająca stop-klatka działań tego reżimu. Tak samo jak zdjęcia drobnej dziewczyny - przechodnia, wynoszonej za nogi przez czterech „służących społeczeństwu” policjantów. Tak samo jak zdjęcia antyterrorystów „po cywilnemu”, wysłanych na kobiece demonstracje i używających tam pałek teleskopowych" – dodaje.

bDBuktXO

Na sam koniec kieruje także swoje słowa do policji. "Nie mówię nawet o innej żenadzie: „stróżach prawa” używających w stosunku do tysięcy młodych kobiet w całej Polsce metody pt. „sprawdzanie tożsamości” po to, żeby je zastraszyć, żeby odechciało im się protestować" – napisała.

Jak się można było spodziewać, na wpis Kingi Rusin zareagowało sporo osób. Sporo z nich zgodziło się z jej stanowiskiem.

bDBuktXP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDBuktYi
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(379)
Malwina
2 miesiące temu
👅 Spotkać tu gorącą dziewczynę💗 ➡️ 𝖇𝖔𝖔𝖓𝖇𝖔𝖓.𝖈𝖑𝖚𝖇 ❤
erff
2 miesiące temu
Jak ktoś narusza prawo, to i ponosi konsekwencje
opa
2 miesiące temu
Legitymują to wszystkich, a dziennikarka sama się rzucała do policjantów i teraz płacz bo ona kobieta to może się rzucać... najlepiej - demonizować facetów, zwalać na nich winę, obrażać i bić...
bDBuktYj
Alex
2 miesiące temu
A Kinga była na jakimś proteście czy tylko z przytulnego domu, walczy,
byłam i ja!
2 miesiące temu
Kłamczucho, ta niby dziennikarka nie mogła pokazać policji legitymacji, bo nią nie jest. To była jedna, zwykła ulicznica-skrobanka! No, ale TVN - "całą prawdę, całą dobę". To się ma we krwi i z tego się już nie wyrasta.
Najnowsze komentarze (379)
monika
miesiąc temu
zgadzam się z nią
sabina
miesiąc temu
ona ma rację
halinka
miesiąc temu
całkowicie popieram
agata
miesiąc temu
jak zawsze - w punkt
nika
miesiąc temu
nie widzę problemu
miranda
miesiąc temu
szkoda słów
asia
miesiąc temu
ta sytuacja jest po prostu mega dziwna
kasia
miesiąc temu
zgadzam się z Kingą
bDBuktYb
sisi
miesiąc temu
mądrze powiedziała
lili
miesiąc temu
widać że dba nie tylko o siebie
ilona
miesiąc temu
kinia zachowała się bardzo dobrze w tej sytuacji
milana
miesiąc temu
wielkie dziękuję Pani Rusin!
roza
miesiąc temu
to naprawdę się liczy!
donika
miesiąc temu
ale krok!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić