IMGW ostrzega. To czeka nas we wtorek

3

Ostatnie dni były pogodne i dość ciepłe. Niestety, wtorek przyniesie załamanie pogody. Końcówka marca upłynie pod znakiem chłodnej aury. Przypomni o sobie zima!

IMGW ostrzega. To czeka nas we wtorek
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Andrew Fox)

IMGW donosi, że od północy zacznie stopniowo napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać, a ponadto pojawią się niebezpieczne warunki atmosferyczne.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, pod koniec dnia na krańcach północno-wschodnich przechodzącymi w deszcz ze śniegiem, a w górach w śnieg. Lokalnie na południu kraju możliwe burze - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, cytowany przez PAP.

We wtorek temperatury raczej nie będą przekraczać 15 stopni Celsjusza. Silniejsze podmuchy wiatru możliwe są w górach.

Temperatura maksymalna na północy kraju od 6 do 9 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 10 do 15 stopni. Wiatr umiarkowany, w całym kraju porywisty, z kierunków zachodnich, nad morzem skręcający na północny. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h, w Karpatach do 55 km/h - podkreślono w prognozie IMGW.

Pogoda. Taka będzie noc

Noc z wtorku na środę upłynie pod znakiem deszczu i zachmurzenia całkowitego. Na północy i w górach pojawi się nawet deszcz ze śniegiem i śnieg.

Prognozowana wysokość opadów na południu od 7 mm do 10 mm. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej w Sudetach o 5 cm do 7 cm. Temperatura minimalna na wybrzeżu od 1°C do 3°C; w północnej połowie kraju od -3°C do 1°C; na południu i miejscami w centrum od 2°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i tam z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, stopniowo słabnące - ostrzegają eksperci.
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić