"Agresja i ordynarność". Ostro podsumował wyborców PiS

24

Wszystko wskazuje na to, że Apoloniusz Tajner, były trener Adama Małysza i prezes PZN, zostanie posłem na Sejm. W rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet powiedział o swoich doświadczeniach wyborczych, a także ocenił frekwencję niedzielnych wyborów.

"Agresja i ordynarność". Ostro podsumował wyborców PiS
Na zdjęciu Apoloniusz Tajner (Facebook, Apoloniusz Tajner)

Apoloniusz Tajner kandydował do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 27 (Bielsko-Biała oraz powiaty cieszyński, żywiecki, bielski i pszczyński). Były prezes PZN znalazł się na trzecim miejscu na liście wyborczej partii. Według najnowszych danych Państwowej Komisji Wyborczej, wynik Koalicji Obywatelskiej w okręgu jest na tyle wysoki, że Tajner najprawdopodobniej zostanie posłem.

Agresja i ordynarność ze strony wyborców PIS-u

W poniedziałkowej rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet Tajner opisał swoje doświadczenia związane z prowadzeniem kampanii wyborczej. Przygotowując się do wyborów, kandydat Koalicji Obywatelskiej odwiedził wiele miejscowości w swoim okręgu wyborczym. I jak sam mówi, chociaż na większości spotkań wyczuwał, że społeczeństwo oczekuje zmian na szczycie krajowej polityki, zdarzało mu się również mierzyć z atakami wyborców PiS.

Zdziwiła mnie agresja i ordynarność, z którą się mierzyłem, gdy spotykałem zwolennika rządzącej partii, niezależnie od płci. Przekonałem się, że to bywa agresywny świat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co za debiut Rafała Haratyka! "Nie spodziewałem się, że moje ciosy tyle będą ważyć"

Tajner odniósł się również do kwestii związanej z frekwencją wyborczą, która, według obecnych danych, oscyluje w granicach 72 proc. Jak sam przyznał, po spotkaniach z wyborcami ten wynik go nie zdziwił, a przed niedzielnymi wyborami zakładał, że ostateczna frekwencja wyniesie około 70-75 proc.

Poselskie plany Tajnera

Były prezes PZN opowiedział również o tym, jakimi kwestiami chce się zajmować, będąc posłem. Z informacji przekazanych PS Onet wynika, że Tajner planuje dołączyć do komisji sportu i skupić się na kwestiach związanych ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Przyszły poseł zaznacza również, że bliskie są mu tematy lokalnych samorządów oraz działalność małych i średnich przedsiębiorców.

Tajner podzielił się również ze swoimi wrażeniami na temat wejścia w politykę. Mówił, że jest to brutalne środowisko, w którym często nie występują żadne zasady. Swoje pierwsze doświadczenia polityczne skwitował w następujący sposób:

Cóż, na razie to nie są zawody sportowe, gdzie decyduje wiatr. Tutaj jest bezpardonowa walka. Powiedzmy sobie też, że mi się to nie podoba. Potrzeba więcej normalności i o to też walczymy - podsumował w wywiadzie dla PS Onet.

Według opublikowanych w niedzielę wyników sondażu Ipsos late poll, wybory wygrał PIS, który zdobył 36,6% wyborców. Wynik ten jednak nie pozwolił partii Jarosława Kaczyńskiego zdobyć większości sejmowej, w efekcie czego władzę prawdopodobnie obejmie opozycyjna koalicja.

Zgodnie z sondażem Ipsos, drugie miejsce w wyborach zdobyła Koalicja Obywatelska, na którą głosowało 31,6% wyborców. Wyniki pozostałych partii prezentują się następująco: Trzecia Droga - 13%, Lewica - 8,6%, Konfederacja - 6,2%

Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić