Kibic aresztowany. Jego koszulka wzbudziła ogromne oburzenie

12

33-letni James White wybrał się na finał Pucharu Anglii w koszulce z hasłem "Not Enough" oraz numerem "97". Trafił do aresztu, wyszedł z niego za kaucją, a 19 czerwca stanie przed sądem.

Kibic aresztowany. Jego koszulka wzbudziła ogromne oburzenie
Kibic trafił spod stadionu Wembley do aresztu (Twitter, The Kenny Dalglish Stand YNWA)

15 kwietnia 1989 roku doszło do tragedii na Hillsborough. To największa stadionowa katastrofa w historii Wielkiej Brytanii. Śmierć w wyniku masowego zadeptania lub zaduszenia poniosło 97 osób. Do paniki doszło przed bramami wśród kibiców Liverpool FC, którzy nie mogli dostać się na stadion w Sheffield.

W finale Pucharu Anglii zagrali w 2023 roku Manchester CityManchesterem United. Lepsi okazali się piłkarze City, którzy zwyciężyli 2:1 z lokalnym wrogiem. Fani United są skonfliktowani między innymi z kibicami Liverpool FC. Jeden z nich wybrał się na stadion Wembley w Londynie w obraźliwej koszulce.

Na koszulce znajdowała się liczba "97" oraz napis "not enough". W języku polskim hasło można przetłumaczyć na "to nie wystarczy". 33-letni James White został zauważony w tłumie i jego karygodna manifestacja spotkała się z konsekwencjami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem

Mężczyzna został aresztowany i oskarżony o prezentowanie gróźb lub obraźliwych napisów, które mogą powodować niepokój społeczny. James White został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji, ale 19 czerwca stanie przed obliczem wymiaru sprawiedliwości. Ma stawić się przed sędzią w Willesden.

Głos w sprawie zabrał angielski związek piłkarski, który potępił działania mężczyzny. "FA zdecydowanie potępia noszenie koszulki nawiązującej do katastrofy na Hillsborough przed finałem Pucharu Anglii na Stadionie Wembley" - napisała organizacja.

Nie wiadomo, jaka będzie linia obrony kpiącego kibica. Wiadomo, że policja natychmiast przystąpiła do identyfikowania go po pojawieniu się zdjęcia w mediach społecznościowych. Już w styczniu szefowie brytyjskich służb zapowiedzieli, że zamierzają w zdecydowany sposób walczyć z obrzydliwymi pięśniami na trybunach oraz podobnymi manifestacjami nawiązującymi do wydarzeń na Hillsborough.

Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić