SZŁ| 
aktualizacja 

Adam Małysz ma problemy ze zdrowiem po zakażeniu koronawirusem

37

- Zetknąłem się z opinią, że rząd mi zapłacił za ujawnienie swojego zakażenia - zdradził Adam Małysz. Przyznał również, że wciąż odczuwa jeden skutek koronawirusa i powiedział, co powinno pokazać się koronasceptykom.

Adam Małysz ma problemy ze zdrowiem po zakażeniu koronawirusem
Adam Małysz (Getty Images)

Już w piątek rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Sezon wyjątkowy, bo w trakcie pandemii. Ze względu na koronawirusa zawody będą odbywać się bez kibiców, a skoczkowie niejeden raz zostaną poddani testom. Niektórzy ze środowiska skoków mają już za sobą zakażenie. W tym gronie jest m. in. Adam Małysz.

Były wybitny skoczek, a obecnie dyrektor sportowy Polskiego Związku Narciarskiego, zakaził się koronawirusem w czerwcu. Przechodził chorobę z łagodnymi objawami: bolały go plecy, stracił na kilka dni węch i smak. Najgorsza była jednak świadomość, że musiał zmierzyć się z bardzo dużym hejtem pod swoim adresem.

Zarzuty do Małysza były kuriozalne. O jednym z nich polski mistrz opowiedział w wywiadzie dla WP SportoweFakty.

- Zetknąłem się z opinią, że rząd mi zapłacił za ujawnienie swojego zakażenia. Absurd. Zrobiłem to sam z własnej woli. Przeszedłem tę chorobę. Oczywiście nie tak tragicznie, jak niektórzy, ale ja do dziś tego nie lekceważę - podkreślił.

Po przejściu zakażenia Małysz przeszedł szczegółowe badania. Prześwietlenie klatki piersiowej nie wykazało niepokojących zmian. Mimo to czterokrotny mistrz świata w skokach zwrócił uwagę, że wciąż odczuwa jeden skutek zakażenia.

- Wciąż mam problem z ćwiczeniami fizycznymi. Do dziś szybko się męczę. Nawet jeśli to tylko tkwi w mojej podświadomości - powiedział.

W Polsce, tak samo jak w innych krajach na świecie, nie brakuje koronasceptyków. Zdaniem Adama Małysza mają oni prawo do wyrażania swojej opinii. Powinni jednak "dostać przepustkę do szpitala'" - podkreśla były skoczek, gdzie mogliby zobaczyć jak ciężko przechodzą niektóre osoby zakażenie koronawirusem.

Zobacz także: Co otworzyć po 29 listopada? Prof. Horban: szkoły tak, ale galerie nie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić