aktualizacja 

Mamed Chalidow zapytany o freak fighty. Co dalej po walce z Pudzianem?

4

Mamed Chalidow jest legendą MMA i organizacji KSW. Czy świetny zawodnik zdecyduje się na propozycję walki m.in z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim? 42-latek zabrał bardzo stanowczy głos w tej sprawie.

Mamed Chalidow zapytany o freak fighty. Co dalej po walce z Pudzianem?
Mamed Chalidow zawalczy z "Don Kasjo"? Jasna deklaracja mistrza (YouTube, Klatka po Klatce)

Walka Mariusz Pudzianowski - Mamed Chalidow będzie jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym, wydarzeniem w historii polskiego MMA. Dwie legendy KSW zmierzą się ze sobą na ostatniej tegorocznej gali - XTB KSW 77 już 17 grudnia.

Zobacz także: Niezwykła stylizacja miss Euro. Trudno oderwać wzrok

A co potem? Chalidow cieszy się coraz większym zainteresowaniem... gal freakowych. Na walkę z legendą gotowi są między innymi Mateusz "Don Diego" Kubiszyn czy teraz Kasjusz "Don Kasjo" Życiński.

Co na to sam Chalidow? Zawodnik z Częstochowy w rozmowie z Michałem Rogozińskim został zapytany o starcie z typowym freakiem. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń.

Nie ma takiej opcji, żebym walczył z pół freakiem. Potrzebuję wyzwania - powiedział Chalidow. - Widziałem jego walkę z Wrzoskiem i Parke, tak? Wyglądał jak prawdziwy pięściarz. A poza tym co tam po konferencjach ciśnie, to też widziałem. Ale, jak mówię - nie wiem, jak do tego podejść. Nie zastanawiałem się - dodał zawodnik MMA.

Sportowcy walczą na galach amatorów

Freakowe gale MMA cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród sportowców, którzy mogą zarobić tam większe pieniądze niż w swoich organizacjach. Na taki krok zdecydowali się już Norman Parke, Borys Mańkowski, Artur Szpilka, Artur "Kornik" Sowiński, a niedługo zrobi to także Damian Janikowski, który 10 grudnia zawalczy z Mateuszem Kubiszynem podczas High League 5.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić