Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KOZ
|

Masowo opuszczają rosyjską ligę. Lista zawodników nie ma końca

Podziel się:

Rosyjska inwazja na Ukrainę sprawiła, że coraz więcej zawodników zagranicznych występujących w Rosji ucieka z tego kraju. Tamtejsze media informują o lawinowym i niekontrolowanym ruchu graczy.

Masowo opuszczają rosyjską ligę. Lista zawodników nie ma końca
Rozgrywki ligi KHL (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

Od 24 lutego trwa wojna na Ukrainie. Pociągnęła ona za sobą szereg sankcji nakładanych na Rosję i Białoruś. Dotyczą one również świata sportu - zawodnicy z tych dwóch państw wykluczani są z kolejnych rozgrywek.

Portal sports.ru przekazał, jak wygląda sytuacja w rosyjskiej lidze hokejowej KHL. Trwa tam już faza play-off, a kluby alarmują, że obecnie trwa lawinowy odpływ graczy zagranicznych.

Najwięcej hokeistów opuściło drużynę z Saławatu. Do ojczyzny wróciło czterech Finów, Duńczyk oraz Kanadyjczyk. Lista zawiera już łącznie kilkunastu graczy i wszystko wskazuje na to, że dołączą do nich kolejni.

Obcokrajowcy opuszczają Rosję. Kierownictwo ligi zaskoczone

Skoro wszyscy odchodzą, to znaczy, że to nie oni podjęli decyzję, a zrobił to ktoś za nich. Szkoda, że sport miesza się z polityką - powiedział szef klubu z Magnitogorska Siergiej Łaskow.
Liga monitoruje sytuację. Jednocześnie rozmawiamy o tym, że właśnie nadszedł moment, w którym liga powinna wydać oficjalne oświadczenie o gwarancji bezpieczeństwa dla obcokrajowców, gwarancjach swobodnego przemieszczania się. Nasza inicjatywa nie została poparta - dodał Rinat Baszyrow, dyrektor generalny klubu z Saławatu.

Aktualnie z rozgrywek wycofało się fińskie Jokerit. W grze pozostają za to kluby z Białorusi i Kazachstanu.

Dodajmy, że decyzją światowych władz reprezentacje Rosji i Białorusi zostały zawieszone. Ponadto Rosji odebrano prawa do organizacji mistrzostw świata.

Zobacz także: Białoruś dołączy do ataku na Ukrainę? "Jest presja na Łukaszenkę"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić