Mieli 0,5 sekundy na wydarcie zwycięstwa. W Stargardzie akcja jak z ligi NBA

5

Fantastyczny początek 2. kolejki zmagań w koszykarskiej Energa Basket Lidze. Najpierw w szlagierowym pojedynku Śląsk Wrocław pokonał Legię Warszawa, w piątek natomiast PGE Spójnia Stargard miała... pół sekundy na odwrócenie losów rywalizacji z Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz. To, co zrobili gospodarze w ostatniej akcji, oglądać można chociażby na parkietach ligi NBA.

Rzut Jordana Matthewsa na zwycięstwo (Facebook, Energa Basket Liga)

Zaraz po świetnym występie reprezentacji Polski na EuroBaskecie (zespół Igora Milicicia zajął czwarte miejsce), rozpoczęły się rozgrywki w naszym kraju. 21 września odbył się mecz o Superpuchar Polski, w którym Stal Ostrów pokonała Śląsk Wrocław. Dzień później zainaugurowano rozgrywki Energa Basket Ligi.

W 2. kolejce doszło do starcia PGE Spójni Stargard z Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz. W drugiej kwarcie przyjezdni zaczęli mocno odskakiwać swoim rywalom. Wygrali tę część gry aż 31:15.

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. To sprawiło, że o losach pojedynku decydowała końcówka. Zawodnicy PGE Spójni mogli zapewnić sobie zwycięstwo pod koniec czwartej kwarty, ale Jordan Mathews spudłował rzut z dystansu.

Chwilę później faulowany był Mike Smith. Zawodnik z Bydgoszczy nie mógł kontynuować gry i na linii rzutów wolnych zastąpił go Nick Muszynski. Trafił oba rzuty i goście prowadzili 72:71.

Szalona końcówka meczu. Zrobili to w pół sekundy!

Do końca meczu pozostało... 0,5 sekundy. Zawodnicy Spójni wyprowadzali piłkę zza linii bocznej i mieli jedną, jedyną szansę, aby oddać rzut. Piłka powędrowała w ręce Matthewsa, który bez zastanowienia rzucił i... trafił równo z końcową syreną.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Hala OSiR eksplodowała z radości. Dzięki akcji jak z rozgrywek ligi NBA PGE Spójnia Stargard wydarła zwycięstwo z rąk rywali, a Jordan Matthews został bohaterem. Spójnia po dwóch meczach legitymuje się bilansem 1-1, natomiast Enea Abramczyk Astoria 0-2.