Nieznany problem Adama Małysza z maturą. Zdał później niż rówieśnicy

5

Od czwartego maja rozpoczęły się w Polsce tegoroczne matury. Jak z egzaminem dojrzałości poradził sobie Adam Małysz? Legendarny sportowiec zdał go zdecydowanie później niż reszta społeczeństwa.

Nieznany problem Adama Małysza z maturą. Zdał później niż rówieśnicy
Nieznany problem Adama Małysza z maturą. Zdał później niż rówieśnicy (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

Matura w 2021 roku ruszyła pełną parą. Maturzyści napisali już egzaminy z języka polskiego, a potem przyszedł czas na matematykę. Od czwartku uczniowie będą zdawać maturę z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Okres zdawania matur jest świetnym czasem na wspomnienia swoich egzaminów dojrzałości. Zazwyczaj uczniowie zdają go mając 19 lub 20 lat. Zdecydowanie inaczej było w przypadku Adama Małysza.

Legendarny polski sportowiec zdał go dopiero w 2010 roku, w wieku 33 lat. Piętnaście lat wcześniej ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Ustroniu. Potem skoncentrował się na karierze skoczka narciarskiego, jednak nie zapomniał o edukacji i pod koniec kariery sportowej zdecydował się na zdanie ważnego egzaminu.

Stres był straszny. Nie wiedziałem, że będzie aż tak wielki. Jestem przyzwyczajony do innego rodzaju stresu, sportowego. To było coś innego, a przecież ja nigdy nie byłem super z nauki - wspominał Małysz.

Nie tylko matura. Małysz poszedł za ciosem

43-latek nie poprzestał na samej maturze. W 2020 roku obronił pracę magisterską na kierunku zarządzanie. Temat pracy magisterskiej brzmiał: "Nowoczesne metody zarządzania imprezami sportowymi na przykładzie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Polsce".

Zobacz także: Joanna Jędrzejczyk o Janie Błachowiczu: Sukces rodzi sukces
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić