aktualizacja 

Znał ją każdy Polak. Właśnie skończyła 63 lata. Nic się nie zmieniła

18

Anna Lewandowska jest twarzą fitnessu w Polsce. Przed kilkoma dekadami Polaków do aktywności fizycznej zachęcała Mariola Bojarska-Ferenc. Instruktorka skończyła w niedzielę 63 lata. Zobacz, jak teraz wygląda.

Znał ją każdy Polak. Właśnie skończyła 63 lata. Nic się nie zmieniła
Na zdjęciu: Mariola Bojarska-Ferenc w 2008 r. (PAP, Paweł Supernak)

Mariola Bojarska-Ferenc to osoba, która zapisała się na kartach historii naszego kraju. To dzięki niej w Polsce stał popularność zyskał fitness. Instruktorka w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku dbała o to, by w Telewizji Polskiej można było dowiedzieć się więcej o gimnastyce, aktywnym wypoczynku czy zdrowym odżywaniu.

Jednak popularność musiała zbudować przez cierpienie, o czym już wspominała. Rosyjski trener Wiktor Charczenko na obozach treningowych, w których brała udział Bojarska-Ferenc zadbał o to, by jego podopieczne prezentowały się perfekcyjnie. W innym przypadku zawodniczki były karcone.

- Mam wystający brzuch od urodzenia. Wiedziałam, że jak on podchodził i że jak mocno tego brzucha nie wciągnę i nie "przykleję" go do kręgosłupa, to dostanę piąstką w brzuch i piąstką w plecy, żeby się wyprostować - wyznała Mariola Bojarska-Ferenc w rozmowie z "Super Expressem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: pokazała zdjęcia z plaży. Piękna tenisistka zachwyciła

Po latach w rolę trenerki fitness wcieliła się również Anna Lewandowska, żona Roberta Lewandowskiego. Okazuje się, że bardzo dobrze zna się z Bojarską-Ferenc. W końcu jej teściowa Iwona, matka Roberta, jest przyjaciółką instruktorki. Panie miały nawet okazję ze sobą współpracować, a 63-latka nawet nazywa ją "swoją następczynią".

- To jest moja córeczka. Ona kiedyś do mnie pięknie powiedziała, że jestem "mama trzy" i to chyba był dla mnie największy komplement - przyznała pierwsza instruktorka fitnessu w Polsce w rozmowie z Jastrząb Post.

W ostatnim czasie o Bojarskiej-Ferenc zrobiło się głośno. Wszystko z uwagi na krytykę Ewy Chodakowskiej i Joanny Krupy które w nowym programie "Razem odNowa" pomagają skłóconym małżonkom.

Jednak zarówno trenerka, jak i modelka nie chciały wdawać się w przepychankę słowną. Szczególnie, że sama Chodakowska od dawna jest skonfliktowana z Bojarską-Ferenc. Druga z wymienionych kobiet często atakowała koleżankę z branży, przez co obie za sobą nie przepadają.

63-letnia instruktorka fitness wciąż zachwyca swoją formą i jest wzorem dla innych. Jej forma to w końcu idealne potwierdzenie, że ćwiczenia przynoszą efekty nie tylko w pierwszych etapach, ale także w późniejszych latach.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: JFO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić