aktualizacja 

Polski mistrz poirytowany. Padły mocne słowa

76

Paweł Fajdek miał wystąpić na mityngu lekkoatletycznym w Tomblaine. Tak się nie stało, a powody są kuriozalne. Polski mistrz był wściekły.

Polski mistrz poirytowany. Padły mocne słowa
Paweł Fajdek nie mógł wystąpić na mityngu we Francji (PAP, Leszek Szymański)

Mityng w Tomblaine dla wielu lekkoatletów miał być jednym z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Stanach Zjednoczonych. Część awizowanych do startu zawodników ostatecznie musiała jednak zrezygnować ze startu - a wśród nich między innymi Paweł Fajdek, czterokrotny złoty medalista świata w rzucie młotem.

Powód? Problemy z transportem lotniczym. W nocy z piątku na sobotę Fajdek poinformował w mediach społecznościowych, że czeka go nocka na lotnisku we Frankfurcie. W sobotni poranek przekazał kolejne pesymistyczne wieści.

Po dziewięciu godzinach oczekiwania okazało się, że muszę czekać kolejne sześć, aby dolecieć do Luksemburga. Pozdrawiam serdecznie, to będą na pewno udane zawody - nie krył ironii.

Kiedy w końcu doleciał na miejsce, okazało się, że nie dotarł jego bagaż.

Gdzie jest k***a moja torba. Czasu brakło? - pisał wyraźnie poirytowany w mediach społecznościowych.
Jeśli ktoś będzie pytał, jak mi poszły dzisiaj zawody, to od razu uprzedzam - nie poszły. Nie ma bagażu, nie ma nic. 16 godzin to za mało, żeby ogarnąć przeładowanie z samolotu do samolotu. Następna dostawa w poniedziałek, więc może chociaż do domu trafi przed mistrzostwami świata. Jadę sobie pozwiedzać Francję, no bo co robić - zakończył.

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Eugene rozpoczną się 15 lipca. Potrwają do niedzieli, 24 lipca. Finał konkursu rzutu młotem mężczyzn zaplanowany jest na sobotę, 16 lipca. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki z pewnością będą liczyć się w walce o medale.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić