Zaskakująca sytuacja w skokach. Organizatorzy nie byli na to gotowi

2

Piątkowe kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Willingen zakończyły się w rzadko spotykany sposób. Triumfowało w nich dwóch zawodników, choć różnica w uzyskanych przez nich odległościach wyniosła dziewięć metrów.

Zaskakująca sytuacja w skokach. Organizatorzy nie byli na to gotowi
Na zdjęciu: Johan Andre Forfang (Photo by Andrzej Iwanczuk/NurPhoto via Getty Images) (GETTY, NurPhoto)

W skokach narciarskich nieczęsto zdarza się sytuacja, w której dwóch zawodników dzieli pierwsze miejsce w kwalifikacjach. Tak było jednak w piątek, w Willingen. Johann Andre Forfang z Norwegii i Ryoyu Kobayashi z Japonii ex aequo zajęli pierwszą lokatę - obaj zyskując identyczną notę (129 punktów).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rywal Hurkacza weźmie ślub. Ukochana powiedziała "tak"

To co czyni tę sytuację jeszcze bardziej zaskakującą, to fakt, że osiągnęli ten sam wynik mimo znaczącej różnicy w długości skoków - Forfang wylądował na 153. metrze, podczas gdy Kobayashi na 144. metrze. W skokach ważna jest jednak nie tylko odległość, ale też punkty odejmowane lub dodawane za wiatr, czy też za belkę. Tym razem, po uwzględnieniu wszystkich czynników, okazało się, że obaj zawodnicy osiągnęli dokładnie ten sam wynik.

Sytuacja ta zaskoczyła nawet organizatorów, którzy nie byli przygotowani na takie rozstrzygnięcie. Tradycyjnie przygotowany był tylko jeden czek dla zwycięzcy kwalifikacji, dlatego Forfang i Kobayashi stanęli do pamiątkowego zdjęcia z jedną nagrodą. W rzeczywistości jednak - jak potwierdził Kacper Merk z Eurosportu - na konto obu skoczków wpłynie po trzy tysiące franków szwajcarskich. Nie muszą więc dzielić się nagrodą.

Polacy w komplecie zakwalifikowali się do sobotniego konkursu Pucharu Świata. W komplecie, który stanął na starcie rundy, bo tam zabrakło Pawła Wąska, który w piątek został wycofany ze skoków ze względu na chorobę.

Najlepszym z Biało-Czerwonych był Aleksander Zniszczoł (16. miejsce). W Willingen odbędą się dwa konkursy indywidualne Pucharu Świata.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić