aktualizacja 

Chiny mają nowy cel. Tego nie dokonało jeszcze żadne państwo świata

76

Chińczycy dążą do wysunięcia się na prowadzenie w wyścigu o dominację w kosmosie. Ogłosili, że zamierzają dokonać czegoś, na co nie poważyło się jeszcze żadne państwo. Ich naukowcy skupią się na obserwacji asteroid, które znajdują się w pobliżu Ziemi.

Chiny mają nowy cel. Tego nie dokonało jeszcze żadne państwo świata
Chiny wyznaczyły sobie ambitny cel. Chcą dokonać w kosmosie tego, co nie udało się jeszcze żadnemu państwu (Getty Images, Bernt Ove Moss / EyeEm)

Rzecznik Chińskiej Narodowej Agencji Kosmicznej (CNSA) oświadczył, że w najbliższym czasie wysiłki naukowców skierują się ku obserwacji asteroid. Jak podkreślił, obiektem ich zainteresowania są te ciała niebieskie, które znajdują się w pobliżu Ziemi.

Chiński program kosmiczny. Chińczycy biorą na cel asteroidy

Jak informuje "South China Morning Post", naukowcy planują prowadzić wzmożoną obserwację asteroid przez kolejne kilka lat. Dodatkowo w 2022 roku zostanie zainicjowana czwarta faza programu eksploracji Księżyca.

Rzecznik CNSA wyjaśnił, że znajdujące się w pobliżu Ziemi asteroidy mogą stanowić zagrożenie dla naszej planety. Zdaniem naukowców konieczne jest ich zniszczenie, zanim dojdzie do ewentualnego uderzenia, którego skutki byłyby tragiczne.

Zobacz także: Zobacz też: Kosmiczna sensacja. Odkryto egzoksiężyc spoza naszego Układu Słonecznego

Wu Yanhua, wiceadministrator CNSA, poinformował, że rozpoczęto już prace nad system obrony przed asteroidami, które znajdują się w pobliżu Ziemi. W ramach ochrony naszej planety możliwe ma być "uderzenie" w zagrażające jej ciała niebieskie - chodzi o zmianę trajektorii ich lotu.

Według ustaleń "South China Morning Post" system obrony przed asteroidami powstanie pod koniec 14. planu 5-letniego. Zgodnie z szacunkami naukowców z CNSA będzie to miało miejsce w 2025 lub 2026 roku.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić