Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Modzelewska
|

Elon Musk wszczepi pierwszy mikroczip do mózgu człowieka. Padła data

222
Podziel się:

Elon Musk, współzałożyciel firm Neuralink, która pracuje nad interfejsami mózg-maszyna, powiedział, że najprawdopodobniej w 2022 roku pierwsze chipy zostaną wszczepione pacjentom.

Elon Musk wszczepi pierwszy mikroczip do mózgu człowieka. Padła data
Elon Musk chce jak najszybciej rozpocząć testy (YouTube)

Elon Musk ma nadzieję, że testy Neuralink na ludziach rozpoczną się już w 2022 roku. Firma planuje wszczepiać chipy pacjentom, zaczynając od osób z uszkodzonym rdzeniem kręgosłupa. Dzięki interfejsowi mózg-maszyna będą oni w stanie wykonywać czynności, które do tej pory były dla nich nieosiągalne.

Według Neuralink wszczepiony chip pozwoli na łączenie się z urządzeniami cyfrowymi z podobnymi technologiami i wykonywanie takich czynności jak zamawianie zakupów, komunikowanie się z bliskimi czy przeglądanie stron internetowych. Wszystko będzie możliwe za sprawą fal mózgowych. Elektrody montowane w obszarze mózgu, który kontroluje ruchy dobrowolne, połączą się ze specjalną macierzą odpowiedzialną za stymulowanie, przetwarzanie i przekazywanie sygnałów neuronowych do komputerów lub urządzeń mobilnych.

Na początku 2021 roku Neuralink zaprezentował małpę z wszczepionym chipem, która grała w grę wideo Pong wyłącznie przy użyciu fal mózgowych. Od tego czasu włożono wiele wysiłku, aby rozwiązanie było skuteczne również w przypadku ludzi, chociaż jak zaznaczył sam Elon Musk, nie było to łatwym zadaniem.

Neuralink działa dobrze u małp i faktycznie robimy wiele testów i potwierdzamy, że jest bardzo bezpieczny i niezawodny, a urządzenie Neuralink można bezpiecznie usunąć – powiedział Elon Musk podczas szczytu CEO Council Summit, który jest organizowany przez "The Wall Street Journal".

Urządzenie czeka na zatwierdzenie przez FDA (amerykańską Agencję Żywności i Leków). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłym roku Neuralink zacznie wszczepiać urządzenia wybranym osobom.

Zobacz także: Zobacz także:Palmy wyrosły z nasion sprzed 2000 lat. To pierwszy taki przypadek
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(222)
Polak
5 miesięcy temu
Tuskowi wszczepic..moze zacznie mowic po Polsku
wujek17
5 miesięcy temu
Elon Musk to szef totalny 😎🤙
Covchip 22
5 miesięcy temu
Najpierw chorym potem wszystkim. Nie dasz sobie wszczepić, nie wejdziesz do restauracji, kina czy sklepu... I historia się powtarza
Cziko
5 miesięcy temu
Dlaczego sobie nie wszczepi pierwszy mikron jak taki jest kozak
B52
5 miesięcy temu
Podoba mi się ten Musk mimo wielu dziwacznych wygłaszanych opinii. Ma świetną intuicję i siłę sprawczą. Maszyny drążące- w punkt, duże rakiety nośne- w punkt, samochody elektryczne- w punkt, chipy domózgowe- nowe życie dla sparaliżowanych z przerwanym rdzeniem mózgowym w punkt. I to wszystko się szybko urzeczywistnia na naszych oczach. Chapeau bas Elon.
RK5
5 miesięcy temu
"Niech wszczepi je najpierw sobie" Czytaliście w ogóle artykuł? Wszczepi go niepełnosprawnemu bo i tak gorzej mu być nie może, jak wynalazłeś pasy samochodowe to musisz się rozbić żeby Ci ludzie uwierzyli?
Niejadek
5 miesięcy temu
Niech zacznie od siebie , Getsa i im podobnych
Andzia
5 miesięcy temu
A sobie też wszczepi ?to nie ten kierunek, to nie są ludzie.
Ona
5 miesięcy temu
5 lat temu miałam przerażający sen. Wstrząsnął mną do tego stopnia, że po przebudzeniu musiałam dojść do siebie.. Widziałam świat w którym większą część społeczeństwa stanowili pół ludzie (wizualnie) a wnętrze było zrobotyzowane. Te maszyny wychwytywaly niemal wymarły gatunek człowieka dla własnego rozwoju. Na moich oczach jeden z nich oskalpował mężczyznę i pokazując mi jego mózg powiedział ,że jesteśmy nic nieznaczącymi istotami i jedyne co mogą nam zabrać to nasze mózgi.Podał mi nawet nazwę nowego gatunku połączenia człowieka z maszyną. Dodam tylko, że jestem zdrowa na umyśle nie zażywam środków psychoaktywnych, nie oglądam filmów, które mogłyby wpłynąć na moją podświadomość czego efektem mógł być ten sen. Ps.miewam sny prorocze..
Chris
5 miesięcy temu
Jak to powiedzial w pewnym wywiadzie David Icke - "ludziom wmawia sie, ze po polaczeniu z AI stana sie superludzmi. Nie. Stana sie sub-ludzmi(podludzmi), wehikulem dla AI".
Endriu
5 miesięcy temu
To było by fajne np. do sterowania egzoszkieletem przez osoby niepełnosprawne ale jak znam życie to wykorzystają to do swoich celów a nie dla dobra ludzkości niestety.
aa12
5 miesięcy temu
Ogromna prosba do Elona Muska: czy moglby pan wszczepic czipy naszym rzadzacym?
Dogsforlife
5 miesięcy temu
Ja robot
Niuta71
5 miesięcy temu
Robota chcą z człowieka zrobić ,żeby człowiekiem sterować Po to tą chorobę wymyślił jeden z najbogatszych ludzi w Stanach ...wiadomo kto.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić