Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Gigantyczny wyciek danych! Wrażliwe dane były dostępne w internecie

3
Podziel się

Dane setek klientów ubezpieczonych przez firmę Ent Broker trafiły do internetu i były ogólnodostępne. Wśród nich znajdowały się m.in. nazwiska czy PESEL-e.

Gigantyczny wyciek danych! Wrażliwe dane były dostępne w internecie
Wrażliwe dane trafiły do sieci (Pixist)
bEIMFmdh

O szczegółach tego groźnego incydentu informuje Niebezpiecznik. Okazało się, że ten przypadek jest interesujący nie tylko ze względu na skalę wycieku.

Zadziwia też postawa firmy Ent Broker. Kobieta, która rozmawiała z Niebezpiecznikiem i wydawała się być prezeską firmy, uznała, że konwersacja jest... pomyłką, a opisana strona nie należy do firmy. Prosiła o kontakt mailowy.

bEIMFmdj

Później okazało się, że to wcale nie była pani prezes. Ujawniono, że to tylko "szeregowy pracownik, który nie wiedział, jak zareagować".

Niemały wyciek danych

Fakty są takie, że wrażliwe dane klientów do sieci trafiły. Wyciekły m.in. nazwiska, PESEL-e, adresy, zdjęcia pojazdów czy badania zdrowotne. Było tego naprawdę sporo.

Ent Broker wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Podkreślono, że wyciek nastąpił w wyniku zainfekowania komputera administratora 2 grudnia. Niebezpiecznik natomiast zwraca uwagę na to, że firma była informowana o dostępności danych już kilkanaście dni wcześniej.

bEIMFmdp
Zobacz także: Marta Lempart komentuje wyciek informacji na jej temat. "Nie mam szans na sprawiedliwość"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIMFmdK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
obywatel
10 miesięcy temu
W Brzegu Dolnym policja wynosiła poufne dane poza komisariat kopiując na prywatnych komputerach a prokuratura zamiatał sprawę pod dywan...w dodatku policja kłamała ze te dane zostały im wykradzione...patologia ma się dobrze !!!
Gdyby
10 miesięcy temu
Najlepsze jest to że chciałbym zablokować możliwość wzięcia kredytu przez moją osobę ale to jest nie możliwe. Ale wzięcie kredytu na moje dane jest możliwe czyli banki kantuja razem z złodziejami.
Rrr
10 miesięcy temu
Powinien być system blokady kredytu itp. Jak chcesz jakąś pożyczkę musisz osobiście udowodnić tożsamość. By się skończyło cudowanie. .
bEIMFmdL
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić