Przerażające wideo z parku rozrywki. Turyści wisieli do góry nogami

28

W parku rozrywki w Fuyang w chińskiej prowincji Anhui doszło do awarii jednej atrakcji. Goście byli przerażeni, bo wisieli do góry nogami, bez informacji, jak długo to potrwa.

Przerażające wideo z parku rozrywki. Turyści wisieli do góry nogami
Turyści utknęli tak na 10 minut (Facebook)

Gigantyczne wahadła to ta atrakcja w parkach rozrywki, na którą nie każdy odważy się wejść. Kręcą się na różne strony oraz wokół własnej osi z olbrzymią prędkością.

Awaria atrakcji w parku rozrywki

Właśnie taka atrakcja kilka dni temu zepsuła się w chińskim parku rozrywki w Fuyang w prowincji Anhui. Wahadło nagle się zablokowało, a uczestnicy przejażdżki zawiśli do góry nogami w najwyższym punkcie. Do sieci trafiło przerażające nagranie z tego incydentu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mandoria. Największy w Polsce park rozrywki "pod dachem"

Uwięzieni turyści nie wiedzieli, co się dzieje i jak długo będą musieli czekać na pomoc. Na nagraniu słychać,jak osoby, które tylko obserwowały i nagrywały zdarzenie śmieją się z nich. Choć im do śmiechu - przynajmniej tym na górze - zapewne nie było

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wspinał się, by ich uratować

Pracownicy obiektu byli w szoku i natychmiast zaczęli próbować naprawić atrakcję, ale bezskutecznie. Nie byli w stanie ponownie uruchomić panelu sterowania. Na wideo widać, że po kilku próbach podjęto decyzję o tym, że jeden z pracowników wespnie się i naprawi usterkę ręcznie. Ten zabieg się udał i już po 10 minutach od zawiśnięcia wszyscy wrócili bezpiecznie na ziemię.

Szybko ustalono też powód usterki. Okazało się, że przekroczono limit wagi osób przebywających na wahadle. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Tragedia na wahadle

Tyle szczęścia nie mieli gości parku rozrywki w Ahmadabad w Indiach, w którym w 2019 r. doszło do tragedii. Tam wahadło podczas rozpędzania nagle się złamało, a pasażerowie spadli z ogromnej wysokości. Dwie osoby zmarły, a 29 było poważnie rannych.

W trakcie śledztwa okazało się, że w parku były ogromne niedopatrzenia. Aż 11 z 23 maszyn znajdujących się na terenie tego obiektu miało usterki, które wymagały natychmiastowego wyłączenia urządzeń z użytkowania.

Po tym wypadku w Indach zlecono kontrole wszystkich wesołych miasteczek.

Autor: IR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić