Marcin Lewicki| 

Z tymi biletami możesz nie polecieć! WizzAir anuluje zamówienia

3

Planujesz wakacje z biletem lotniczym za 70 złotych w ręku? Być może trzeba będzie zmodyfikować cel urlopu. WizzAir masowo anuluje zamówienia na loty, które klienci zakupili podczas awarii - 18 maja. Szacuje się, że mogło być ich nawet 80 tysięcy!

Z tymi biletami możesz nie polecieć! WizzAir anuluje zamówienia
WizzAir naraża się swoim klientom! (Pixabay)

Przypomnijmy, że ogromna awaria systemu sprzedaży biletów sieci WizzAir sprawiła, że klienci kupowali zagraniczne bilety lotnicze w cenie 70 złotych w dwie strony. Okazało się, że nie jest to super promocja linii, a błąd. Teraz sieć prowadzi anulację rezerwacji i oddaje środki.

Wielu klientów zastanawia, się czy WizzAir ma do tego prawo? Co ciekawe - eksperci wskazują, że nie. Linia nie zabezpieczyła się przed ewentualnym błędem w Ogólnych Warunkach Przewozu Wizz Air.

Anulowali Ci lot? Zobacz, co dalej!

Eksperci wskazują, że ewentualne anulowanie rezerwacji może być powodem do reklamacji. Specjaliści z DelayFix utrzymują, że osoby, które dokonały zakupu biletów w bardzo niskich cenach, powinny mieć możliwość wylotu zgodnie z planem.

To na pewno rozczarowujące dla klientów. WizzAir w Ogólnych Warunkach Przewozu nie zastrzega sobie możliwości odwołania rezerwacji w wyniku wystąpienia błędu technicznego - mówi w rozmowie z Super Expressem Krystyna Żbikowska, adwokat DelayFix.

- W dokumencie mowa jest o możliwości anulowania zakupu, gdy kupujący nie ureguluje całkowitej ceny rezerwacji lub gdy przewoźnik ma podejrzenie, że płatność dokonywana przez klienta jest wynikiem oszustwa - dodaje Żbikowska.

Specjalistka wskazuje też, że jeżeli klient otrzymał potwierdzenie rezerwacji i opłacił ją, to doszło do wiążącej transakcji. WizzAir musi więc liczyć się z wieloma sprawami o odszkodowanie.

To należy się zgodnie z Rozporządzeniem (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dn. 11 lutego 2004 r. Dokument ustala wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku m.in. odmowy przyjęcia na pokład, odwołania lub dużego opóźnienia lotów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić