Ilona Raczyńska
Ilona Raczyńska| 

Masz wolne 2 tys. zł? Oto gdzie możesz polecieć z partnerem w styczniu 2022

19

Wielu Polaków decyduje się na wyjazd do ciepłych krajów zimą. Niektórzy chcą uciec od ujemnych temperatur, albo zwiedzać bez tłumów, a jeszcze inni mają po prostu ograniczony budżet. A wycieczki w tym czasie są naprawdę tanie.

Masz wolne 2 tys. zł? Oto gdzie możesz polecieć z partnerem w styczniu 2022
Malta to obecnie najtańszy kierunek (©kityyaya - stock.adobe.com)

Jeśli zależy nam na urlopie w ciepłym kraju, to w styczniu możemy wybrać się na Maltę, Cypr, Wyspy Kanaryjskie czy do Turcji lub Egiptu. A co najważniejsze, wcale nie trzeba dysponować ogromnym budżetem na tego typu wyjazd.

Malta za tysiaka

Już za 1000 zł za dwie osoby polecimy na Maltę - wyspę w Europie Południowej, położoną na Morzu Śródziemnym.

Wyspa, na której słońce świeci niemal przez cały rok, chwali się, że ma 365 kościołów – nie zabraknie zatem miejsc do zwiedzania - zachęca Marzena German z Wakacje.pl.

Już za 900 zł za parę można zamieszkać na Malcie w trzygwiazdkowym hotelu z własnym wyżywieniem lub śniadaniami w cenie.

Urlop w styczniu za mniej niż 2000 zł

Za nieco więcej, bo od 1350 zł za dwie osoby, wyjedziemy natomiast na słoneczny Cypr, gdzie zamieszkamy w dwugwiazdkowym hotelu z własnym wyżywieniem.

Przy budżecie w okolicach 2000 zł na dwoje dorosłych możliwości będzie jeszcze więcej. - Za tyle polecimy do Turcji do czterogwiazdkowego hotelu ze śniadaniami, albo do Portugalii, do obiektu trzygwiazdkowego - mówi Marzena German.

Choć w szczycie sezonu większość klientów wybiera zakwaterowanie z all inclusive, zimą sytuacja wygląda nieco inaczej – chętniej wychodzimy poza hotel, właśnie po to, żeby pozwiedzać, skorzystać z usług dodatkowych, np. spa, które o tej porze roku są bardziej przystępne cenowo, dlatego całodzienne wyżywienie nie jest aż tak pożądane - dodaje.

Na Wyspach Kanaryjskich czy na Costa Blanca para spędzi tygodniowe wakacje już od 3000 zł. Taki budżet pokryje wczasy w czterogwiazdkowym obiekcie z dwoma posiłkami.

Zobacz także: Czas planować zimowy urlop? „W pandemii jeździliśmy chętniej niż inne nacje”
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić