aktualizacja 

Dziwny objaw. Ostrzega, że cukrzyca zaatakowała organizm

155

Do typowych symptomów cukrzycy typu 2 można zaliczyć wzmożony apetyt i pragnienie, częste oddawanie moczu lub drętwienie kończyn. Istnieją jednak mniej oczywiste objawy, świadczące o nieprawidłowym stężeniu glukozy w organizmie. Dowiedz się, o jakie chodzi.

Objawy cukrzycy mogą być nietypowe
Objawy cukrzycy mogą być nietypowe

Nietypowe objawy cukrzycy

Jednym z nietypowych objawów rozwoju cukrzycy jest pojawienie się ciemnych plamek w fałdach skórnych. Te zmiany skórne najczęściej występują na łokciach, kostkach u ręki lub w okolicach szyi. Mogą być związane z predyspozycjami genetycznymi lub zaburzeniami hormonalnymi, ale jeżeli je zauważymy, nie zaszkodzi zbadać poziom cukru we krwi.

W niektórych przypadkach rozwój cukrzycy powoduje pogorszenie się wzroku. Zdarza się również, że przy tej chorobie nasz wzrok zaczyna się nagle poprawiać. Cukrzyca powoduje zmianę zawartości płynów w organizmie, co dotyczy również narządów wzroku. Może to prowadzić do nieregularnych zmian widzenia.

Swędzenie skóry może mieć wiele przyczyn. Mało kto utożsamia tę dolegliwość z rozwojem cukrzycy, co jest błędem. Cukrzyca zaburza prawidłowe krążenie krwi, co nierzadko powoduje wysuszenie skóry i uczucie swędzenia. W tym przypadku świąd pojawia się na dolnych i górnych kończynach. Jeżeli pomimo stosowania kremów nawilżających, nadal dokucza nam swędzenie, powinniśmy udać się do lekarza.

Pogorszenie słuchu to kolejny niecodzienny objaw cukrzycy. Jeśli często prosisz ludzi, żeby powtórzyli to, co powiedzieli przed chwilą lub oglądasz telewizję, zwiększając głośność do maksimum, to być może masz niewłaściwy poziom cukru w organizmie.

Wyniki jednym z najnowszych badań udowodniły, że pacjenci ze zbyt wysokim stężenia cukru we krwi, u których nie zdiagnozowano jeszcze cukrzycy, byli o 30 proc. bardziej narażeni na zaburzenia słuchu w porównaniu z osobami mającymi prawidłowy poziom glukozy. Według ekspertów cukrzyca powoduje uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych w uchu środkowym, czego efektem jest pogorszenie słuchu.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić