Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|

Groźny niedobór. Może powodować raka piersi i prostaty

6
Podziel się

Witamina D to jedna z najważniejszych dla naszego organizmu witamin. Niestety w naszym kraju jej niedobór jest dość powszechny. Niewiele osób wie, że jej brak w organizmie może przyczynić się do rozwoju wielu groźnych chorób, w tym raka piersi czy prostaty.

Witaminę D znajdziemy między innymi w nabiale
Witaminę D znajdziemy między innymi w nabiale
bETXubyt

Niedobór witaminy D może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia

Chroni przed osteoporozą, wpływa korzystnie na system nerwowy, jest też szczególnie ważna dla osób z nadwagą. I chociaż niewielka ilość witaminy D jest syntetyzowana w skórze, to eksperci alarmują, że to za mało, by pokryć jej dziennie zapotrzebowanie. Dlatego w naszego szerokości geograficznej zaleca się suplementację tej witaminy w okresie od października do marca. Warto również wzbogacić nasze codzienne menu produktami bogatymi w ten cenny składnik. Witaminę D znajdziemy w tranie, tłustych rybach (makrela, węgorz, śledź, łosoś) oraz w nabiale.

bETXubyv

Gdy jej brakuje, nasz organizm zaczyna szwankować, układ odpornościowy słabnie, a my jesteśmy narażeni na liczne infekcje. Mogą pojawić się też bóle mięśni, kości i stawów, zmęczenie, uczucie ciągłego wyczerpania.

Osoby cierpiące na niedobór witaminy D mają również problemy z wypadaniem włosów, a ich jelita nie pracują na pełnych obrotach. Co ciekawe, im mniej witaminy D w naszym organizmie, tym wyższy poziom cukru we krwi, dlatego o jej podaż powinny w szczególności zadbać osoby z cukrzycą.

Liczne badania udowodniły, że długotrwały niedobór tej cennej witaminy może przyczyniać się również do rozwoju chorób nowotworowych. W tym najbardziej do raka piersi, prostaty, odbytnicy, trzustki, jelita grubego oraz płuc. Zwiększa się też ryzyko stwardnienia rozsianego.

bETXubyB

Należy jednak pamiętać, że nadmiar witaminy D również może być toksyczny dla naszego zdrowia, dlatego jej suplementacja powinna być uzgodniona z lekarzem.

bETXubyW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
onan
2 miesiące temu
Na prostatę to polecam wytrysk codziennie rano, i po problemie
tom
2 miesiące temu
a O JODZIE zapomnieliście przy tej okazji?
Asia
2 miesiące temu
Przecież wszyscy mądrzy eksperci uważają, że najgorszy jest nadmiar wit.d - więc na wszelki wypadek nie zalecają jej przyjmowania.... Podobno najlepsza jest dieta śródziemnomorska - ryby, owoce morza...szczególnie dla emerytów:):):)
bETXubyX
Stermik
2 miesiące temu
Witamina D zapobiega ciężkiej postaci covida. I choćby z tego powodu wszelkie lockdowny są przeciwskuteczne. A Niedziela bedzie wisiał.
Piorunem
2 miesiące temu
Kupować, kupować
654321@
2 miesiące temu
Z tego wynika,że może pomóc,ale może szkodzić, czyli jest za, a nawet przeciw! Typowe dyrdym na zamówienie firm farmaceutycznych! A, wystarczy Tylko normalnie się odżywiać różnymi zrównoważonymi posiłkami!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić