Kamil S. Sikora| 

Ludzie uwielbiają, komary nie znoszą. Warto umieścić na tarasie

53

Każdy, kto lubi podczas cieplejszych miesięcy spędzać czas w plenerze, doskonale wie, jak uciążliwe mogą być niektóre owady. Dotyczy to zwłaszcza komarów, które zaczynają żerować na wiosnę i mogą uprzykrzać nam życie aż do jesieni. Dowiedz się jak w naturalny sposób uniknąć bezpośredniego spotkania z tymi insektami.

Ludzie uwielbiają, komary nie znoszą. Warto umieścić na tarasie
Jak chronić się przed komarami? (Licencjodawca, STEFAN MALLOCH)

Żeby odstraszyć komary, wcale nie musimy sięgać po chemiczne środki. Wiele z nich zawiera substancję o nazwie DEET, która po rozpyleniu na skórę może wywoływać u nas reakcje alergiczne. Poza tym tego typu specyfiki nie zawsze okazują się skuteczne. Jak więc w naturalny sposób pozbyć się uciążliwych insektów z naszego najbliższego otoczenia?

Kąpiel

Przed wyjściem na zewnątrz koniecznie weź kąpiel. Komary przyciąga zapach potu. Jeśli nasze ciało nie będzie wydzielało nieprzyjemnej woni, wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaniemy pogryzieni. Do kąpieli warto dodać olejek eteryczny, którego komary nie znoszą. Może być to np. olejek lawendowy, tymiankowy lub rozmarynowy.

Podpalona kawa

Wiele osób uwielbia zapach kawy o poranku. Bardzo dobrą wiadomością dla miłośników tego pobudzającego napoju, jest fakt, że komary za jego aromatem nie przepadają. Żeby uniknąć spotkania z komarem, wystarczy wsypać zmieloną kawę do naczynia lub na talerzyk, podpalić ją i postawić na tarasie lub balkonie.

Rozproszenie uwagi

Chcąc odwrócić uwagę komarów, należy na balkonie rozwiesić kilka woreczków wypełnionych wodą. W ten sposób rozproszone światło zdezorientuje owady. Dla wzmocnienia efektu do woreczka warto wrzucić również kilka miedzianych monet i dolać odrobinę oleju z lawendy.

Dym

Dym pochodzący z ogniska to kolejna rzecz, za która nie przepadają te krwiożercze owady. Do paleniska można dorzucić liście laurowe lub kilka gałązek szałwii, które spotęgują działanie ochronne.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić