Kamil S. Sikora| 
aktualizacja 

Najlepsza roślina do sypialni. Pomaga przy bezsenności

9

Zarówno długość, jak i jakość nocnego odpoczynku wpływa na nasze samopoczucie i efektywność w ciągu dnia. Osoby, które mają problemy z zasypianiem, powinny koniecznie postawić w swojej sypialni rośliny o prozdrowotnych właściwościach. Jedną z nich jest język teściowej, będący nie tylko naturalną dekoracją wnętrza, ale także skutecznym lekiem na bezsenność.

Najlepsza roślina do sypialni. Pomaga przy bezsenności
Ta roślina może zadziałać jak lek na bezsenność (Getty Images, Nugroho Ridho)

Sansewieria to pochodząca z zachodniej Afryki roślina nazywana potocznie językiem teściowej lub wężownicą, która w 19. wieku zyskała sporą popularność na kontynencie europejskim.

Rozpoznamy ją po sztywnych, grubych, mieczowatych liściach o intensywnym zielonym kolorze, czasem po brzegach zabarwionych na żółto lub cętkowanych. Ze względu na swój atrakcyjny wygląd i łatwość hodowli, doskonale sprawdza się jako dekoracja wnętrza mieszkania. Jeżeli zdecydujemy się na postawienie jej w swoim domu, należy pamiętać, że preferuje mniejsze doniczki, uniwersalną ziemię z dodatkiem piasku oraz zarówno zacienione, jak i nasłonecznione miejsca.

Poza tym nie potrzebuje zraszania i wymaga oszczędnego podlewania. Żeby mogła swobodnie się rozwijać, potrzebuje temperatury 21-30 stopni Celsjusza. Nie powinno się jej sadzić w ogrodzie ani trzymać cały rok na balkonie, ponieważ w temperaturze mniejszej niż 10 stopni nie jest w stanie przetrwać.

Nie każdy wie, że sansewieria poza walorami wizualnymi posiada również prozdrowotne właściwości, dlatego osoby mające problemy z zaśnięciem koniecznie powinny umieścić ja w swojej sypialni. Ten popularny kwiat doniczkowy warto postawić również w innych pomieszczeniach, szczególnie w tych, gdzie znajdują się urządzenia elektryczne.

Wężownica przetwarza dwutlenek węgla w tlen, dba o odpowiednią wilgotność powietrza i usuwa z naszego najbliższego otoczenia szkodliwe substancje. Wężownica pomaga zneutralizować związki chemiczne wpływające niekorzystnie na nasze zdrowie, które można znaleźć w klejach, lakierach i farbach. Można do nich zaliczyć m.in.: ksylen, benzen, toluen, trichloroetylen i formaldehyd.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić