Obudził się w płonącym czołgu. "Jak w najgorszym koszmarze"

Ukraińskie media opisały szokującą historię 30-letniego Illi Pyłypenki, żołnierza, któremu udało się uratować z płonącego czołgu podczas walk z Rosjanami. Ma poparzone ponad 30 proc. ciała, ale planuje działać i pomagać innym rannym żołnierzom.

Obudził się w płonącym czołgu. "Jak w najgorszym koszmarze"
Uratował się z płonącego czołgu (Facebook)

Jak opisuje Pierwsze Lwowskie Towarzystwo Lekarskie, przed pełnoskalową rosyjską inwazję na Ukrainę 30-letni Illia Pyłypenko z Winnicy był agentem nieruchomości. Prowadził bardzo tradycyjne życie - pracował, a w wolnym czasie lubił uprawiać sport.

Uciekł z płonącego czołgu

Wspominał, że najbardziej lubił boksować i biegać. Jednak w lutym 2022 roku mężczyzna zdecydował się zgłosić na ochotnika do ukraińskiego wojska, w którym został mechanikiem czołgów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Od tego ataku się zaczęło. Kulisy akcji pod Biełgorodem

Żołnierz mówi, że najgorszym koszmarem każdego czołgisty jest spalenie się żywcem we własnym pojeździe bojowym, co niemal spotkało 30-letniego Illię. Uratował go cud. Jak wspomina, na początku września razem z innymi żołnierzami działał na południu Ukrainy, w okolicach Chersonia.

Z płonącego czołgu wydostał się o własnych siłach

W pewnym momencie jego czołg wjechał na wrogą minę. Żołnierz zemdlał, a kiedy się ocknął, wszystko wokół niego już płonęło. Mimo poparzeń i otwartego złamania nogi udało mu się o własnych siłach wydostać z pułapki ogniowej.

Illia odczołgał się od płonącego pojazdu i zaczął gasić swoje buty. Żołnierze udzielili mu pierwszej pomocy medycznej i przewieźli do szpitala. Później medycy ustalili, że mężczyzna miał poparzone ponad 30 proc. ciała. W ciągu dwóch miesięcy przeszedł trzy przeszczepy skóry i wielokrotne transfuzje krwi.

Chce pomagać innym żołnierzom

W wyniku urazu mężczyzna stracił prawą nogę, w jej miejscu ma teraz protezę. - Ale nie zamierza się poddawać i obecnie wojskowy marzy o dołączeniu do zespołu protetyków Narodowego Centrum Rehabilitacji "Niezłomni", by pomagać takim jak on - piszą lwowscy medycy.

Dziękuję Illia, niech twój plan zostanie zrealizowany - piszą poruszeni internauci.

Warto podkreślić, że od wybuchu wojny w Ukrainie takich historii jest bardzo dużo. Tysiące ukraińskich żołnierzy przechodzą przez długie okresy rehabilitacji przez obrażenia, których doznali w brutalnie rozpętanej przez Rosję wojnie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić