aktualizacja 

Pozbyła się stłuszczenia wątroby. Powiedziała, co jadła

15

37-letnia Julie Araya od najmłodszych lat miała problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. W końcu przez nadwagę rozwinęły się u nich poważne choroby – cukrzyca i niealkoholowe stłuszczenie wątroby.

Pozbyła się stłuszczenia wątroby. Powiedziała, co jadła
(Instagram)

Wpływ nadwagi na wątrobę

Julie Araya już jako nastolatka zmagała się z nadwagą. Urodziła też dwójkę dzieci, a ciąże sprawiły, że dodatkowych kilogramów przybyło. Nadwaga odbiła się mocno zarówno na psychice kobiety, jak i na jej kondycji fizycznej i zdrowotnej. U 37-latki rozwinęła się cukrzyca oraz stłuszczenie wątroby. Julie wiedziała, że musi coś zrobić, by poprawić komfort swojego życia i zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci.

Gdy wykonywanie nawet najprostszych czynności zaczęło sprawiać jej problem, postanowiła zawalczyć o nową sylwetkę. Nie chciała jednak rozpoczynać terapii lekami i wybrała leczenie za pomocą żywienia.

Dieta keto

Na początek Julie przeszła na popularną od jakiegoś czasu dietę ketogeniczną. W dużej mierze polega ona na wyeliminowania z jadłospisu węglowodanów i zastąpienia ich tłuszczami.

Następnie wypróbowała polecany przez wiele gwiazd – post przerywany, w którym należy przestrzegać tzw. okna żywieniowego. Julie ostatecznie schudła aż 33 kilogramy. Dieta niskowęglowodanowa zdaniem kobiety pomogła jej wyleczyć cukrzycę oraz stłuszczenie wątroby.

Podczas udzielania jednego z wywiadów, Julie została zapytana o to, co było jej największą motywacją w walce o szczuplejszą sylwetkę. Kobieta bez zastanowienia przyznała, że były nią jej dzieci.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić