Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KAM
|

Teraz lepiej ich nie kupować. Można paść ofiarą oszustwa

18
Podziel się:

Eksperci ds. żywienia ostrzegają, że warzywa i owoce sprzedawana na straganach zimą mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Piękne, błyszczące owoce? To tylko zagrywka producentów
Piękne, błyszczące owoce? To tylko zagrywka producentów

Dlaczego owoce i warzywa sprzedawane zimą mogą być szkodliwe?

Warzywa i owoce powinny być stałym elementem naszej diety. Dostarczają bowiem mnóstwo witamin i składników mineralnych, które chronią przed groźnymi chorobami. Zmniejszają ryzyko rozwoju cukrzycy, miażdżycy czy niektórych nowotworów. Regularne spożywanie tych produktów pomaga również zachować szczupłą sylwetką, wspomaga pracę naszego mózgu oraz jelit.

Niestety, okazuje się, że te apetycznie wyglądające warzywa i owoce na straganach mogą nam poważnie zaszkodzić, jeśli kupujemy je w zimowych miesiącach. I nie chodzi tylko o to, że niewłaściwie przechowywane tracą część swoich cennych witamin i składników mineralnych. Mogą się w nich rozwijać niebezpieczne związki.

Podczas zakupów warzyw i owoców na targu należy nie tylko uważniej się im przyjrzeć, ale warto je również powąchać. Gdy produkty były przechowywane w miejscu o wysokiej wilgotności, zaczynają się psuć. To wtedy rozwijają się w nich rakotwórcze związki – pleśń i grzyby. O ich obecności mogą świadczyć brązowe plamki na owocach i warzywach. Wyjątkiem są jednak banany. W tym przypadku brązowe plamki na skórce to znak dojrzałości owocu.

Nie wolno też sięgać po produkty mające charakterystyczny zapach stęchlizny oraz tych zbyt miękkich. Mogły być bowiem przechowywane przez długi czas w piwnicy, co również zwiększa ryzyko rozpoczęcia się w tych produktach procesów gnilnych.

To, co powinno nas zaniepokoić, to również zbyt ładnie wyglądające warzywa i owoce, które błyszczą się, jakby były wypolerowane lub mają idealne, książkowe wręcz kształty. Uważaj, to tylko zagrywka producentów. Takie owoce zostały pokryte specjalnymi woskami, które mają ochronić je przed psuciem i wysychaniem oraz, że do ich produkcji zostały użyte silne chemiczne nawozy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Mati 09
2 miesiące temu
Jestem ciekawy dlaczego moje komentarze o zwrotach warzyw i owoców z marketów które trafiają do małych sklepów i stragany został usunięty pozdrawiam
Jjj
2 miesiące temu
zdrowa zywnosc bedziemy mieli jak sobie sami wyprodukujemy na swoim polu czy ogrodku
Doris
2 miesiące temu
A te warzywa i owoce które sprzedają lidle, biedronki itp. nawet latem przechowywane w chłodniach to niby zdrowsze, a ich transport z zagranicy żeby przetrwały to dopiero są,, zakonserwowane,,. Kto pisze te artukuly;
Maryna,
2 miesiące temu
Każdy kupuje gdzie uważa za zdrowe,i co tu dużo mówić,mądry pisze dla zabawy,głupi czyta bo ciekawy,
ania
2 miesiące temu
a te warzywa i owoce na straganach i w sklepach to pochodzą z innej gleby a to ciekawa teoria ci co marzną i sprzedają na dworze niech też coś zarobią
zenobi
2 miesiące temu
Żenada. Takich ekspertów to wbijać na pal. Najlepsze są towary z dyskontów na L i B. :) Czasem rtęć, tudzież salmonella lub inne goowno. Kupuję tylko na straganach i w małych, lokalnych sklepach.
sadownik bady...
2 miesiące temu
Redachtor bazgra żeby minął dzień. Panie redachtor owoce i warzywa przechowywane są w chłodniach w atmosferze beztlenowej a konkretnie w atmosferze składającej się głownie z AZOTU. Tym gazem który jest składnikiem powietrza redachtor oddycha każdego dnia. Jak ten gaz jest rakotwórczy, to redachtor już powinien nie żyć.
normalny
2 miesiące temu
Tak tak! Zostawmy stragany i biegnijmy do marketów, tam na nas czekają piękne owoce wymoczone w pestycydach! Taki jest cel tego artykułu-gniota. Wolę zjeść niewymiarowe owoce z plamkami, niż zakonserwowane chemią owoce z marketów. Normalne jest, że owoce z czasem robią się miękkie, z bakteriami żyjemy od początku ludzkości, ale z pestycydami i inna trutką, nie pożyjemy w zdrowiu zbyt długo.
TIAAAA
2 miesiące temu
wszyscy sa expertami i powachaja owoca i juz wyczuja czy tam w srodku plesn.... olaboga
stiv
2 miesiące temu
Markety ci zaplacily za te bzdury
Paweł
2 miesiące temu
Głupoty piszecie,aż wstyd.
yui
2 miesiące temu
który to taki expert
obserwator
2 miesiące temu
słuszne uwagi LUDZIE KUPUJCIE U NIEMCÓW w supermarketach bo rolnicy was otrują!!!!!
Marika
2 miesiące temu
A ha mam ogródek owoce i warzywa mam swoje do się da i ile da zamykam w słoikach obserwuje robię kiszonki zamrażam. Wystarczą mi to do nowalijek.No cóż A kto niema to trudno musi kupować gdzie są.I nie straszcie ludzi że z targu nie zdrowe.I to jeszcze przed świętami i w czasie takiej choroby na swiecie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić