Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KAM
|

Wyniszcza narządy. Rakotwórczy związek w twojej kuchni

89
Podziel się

Polscy lekarze wzięli pod lupę arsen i doszli do przełomowych wniosków. Naukowcy wiedzą już, w jaki sposób ten rakotwórczy związek wpływa na nasz organizm.

Tuńczyk może zawierać arsen
Tuńczyk może zawierać arsen
bFdTVWnF

Arsen – rakotwórczy związek, który znajdziemy w każdej kuchni

Badania nad wpływem arsenu na nasze zdrowie trwają od lat. Temat był podejmowany przez wiele prestiżowych uczelni i naukowców na całym świecie. Teraz do tego grona dołączyli także polscy eksperci. Podczas konferencji zorganizowanej przez ogólnopolską organizację na rzecz walki z rakiem szyjki macicy "Kwiat Kobiecości", prof. Jan Lubiński zaprezentował wyniki najnowszych badań nad wpływem arsenu na rozwój komórek nowotworowych.

bFdTVWnH

Potwierdziły one, że im wyższy poziom stężenia arsenu w organizmie, tym wyższe jest też ryzyko rozwoju raka jajnika. Do rakotwórczych pierwiastków polscy naukowcy zaliczyli również kadm, rtęć oraz ołów. Wyniki ich badań mogą okazać się przełomowymi w medycynie.

Eksperci ds. żywienia ostrzegają, że najwięcej arsenu znajdziemy w rybach morskich (uważa się, że najbardziej skażony arsenem jest tuńczyk) oraz algach używanych do sushi. Jest on obecny w ryżu (najwięcej w ryżu brązowym), ale mogą zawierać go także owoce i warzywa. Pierwiastek ten znajdziemy również w piwie, jak i w owocach morza.

bFdTVWnN

Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że nie istnieje bezpieczna dawka tego pierwiastka, na szczęście jego prawidłowy poziom w naszym organizmie jest stosunkowo łatwy do utrzymania.

- Kontrolując swoją dietę tak, by uniknąć arsenu, powrócimy do bezpiecznego poziomu tego półmetalu w organizmie już po trzech dniach – wyjaśnia w rozmowie z WP abcZdrowie dr Wojciech Marciniak z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

bFdTVWoi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(89)
Zet
5 dni temu
Tylko nie piwo.....błagam
Lolo
7 dni temu
Potwierdzam odnośnie brązowego ryżu. Mój syn jadał go 3 razy w tygodniu. Po jakimś czasie zaczęły się bóle w okolicy brzucha itd.Po zrobieniu wyników wylądował natychmiast na zakaźnym z bardzo podwyższonymi wynikami wątroby. Zrobione wszystkie badania. I nie wiedzieli od czego. Powiedzieli żeby nie pił kolorowego picia. I do domu. Po ok.2 tyg. Powtórka z "rozrywki". Więc sam zacząłem szukać w internecie. I trafiłem na temat o niby zdrowej żywności. I tam było napisane że ryż brązowy wyciąga ze swojego otoczenia pierwiastki promieniotwórcze. I teraz gdy już tego szajsu nie jada ma spokój. Żadna cola itp. mu nie szkodzi. A dietetycy niech sobie w d... wsadzą że jest zdrowy.
zebrak
7 dni temu
największym trucicielem jest ciemnota betlejemska w Polsce
bFdTVWoj
Ktotomozebyc
1 tyg. temu
Trzeba wrocic do uprawy swoich ogródków i małorolnych gospodarstw bo nas wykończą
Chemioterapia
1 tyg. temu
Glutaminian monosodowy i glifosat nadal rządzi w Polsce czołowej rakotwórczych najwięcej jest tego w każdym jedzeniu
Pol
1 tyg. temu
Popieram wpis pana Leszka , że największym trucicielem jest Tusk . To zdrajca Polski . Jego można otruć właśnie arsenem , i mielibyśmy spokój . Zakala Polaków . Wnuczek Merkler
Leszek
1 tyg. temu
Największym trucicielem POLAKOW jest Tusk i KO
Seba
1 tyg. temu
Przeciez te pierwiastki sa znane od lat ze powoduja nowotwory. To metale ciezkie. To nie jest zasluga polskich naukowcow. Ten portal to dramat. Państwo redaktorzy douczcie sie a nie szukajcie tylko sensacji.
Mmaj
1 tyg. temu
Najlepsza żywność i najzdrowsza to żywność wirtualna
Kolejki
1 tyg. temu
To wina opozycji premiera Tuska ze żarcie jest zatrute wraz z atmosfera nic nie zrec
Bat na pis !
1 tyg. temu
Kcem żeby rządziło PO, natychmiast! Tusku ratuj!
Niusia
1 tyg. temu
Czy jest coś co możemy jeść???????
A co jest zdr...
1 tyg. temu
A co jeszcze jest zdrowe?
bFdTVWob
Zofia
1 tyg. temu
A mówili że ryby zdrowe nawet moj lekarz kardiolog zalecił mi raz dwa razy w tygodniu rybkę bo zdrowa na serce a tu raka można mieć 🤔
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić