Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAM
|
aktualizacja

Wyniszcza narządy. Rakotwórczy związek w twojej kuchni

85
Podziel się:

Polscy lekarze wzięli pod lupę arsen i doszli do przełomowych wniosków. Naukowcy wiedzą już, w jaki sposób ten rakotwórczy związek wpływa na nasz organizm.

Tuńczyk może zawierać arsen
Tuńczyk może zawierać arsen

Arsen – rakotwórczy związek, który znajdziemy w każdej kuchni

Badania nad wpływem arsenu na nasze zdrowie trwają od lat. Temat był podejmowany przez wiele prestiżowych uczelni i naukowców na całym świecie. Teraz do tego grona dołączyli także polscy eksperci. Podczas konferencji zorganizowanej przez ogólnopolską organizację na rzecz walki z rakiem szyjki macicy "Kwiat Kobiecości", prof. Jan Lubiński zaprezentował wyniki najnowszych badań nad wpływem arsenu na rozwój komórek nowotworowych.

Potwierdziły one, że im wyższy poziom stężenia arsenu w organizmie, tym wyższe jest też ryzyko rozwoju raka jajnika. Do rakotwórczych pierwiastków polscy naukowcy zaliczyli również kadm, rtęć oraz ołów. Wyniki ich badań mogą okazać się przełomowymi w medycynie.

Eksperci ds. żywienia ostrzegają, że najwięcej arsenu znajdziemy w rybach morskich (uważa się, że najbardziej skażony arsenem jest tuńczyk) oraz algach używanych do sushi. Jest on obecny w ryżu (najwięcej w ryżu brązowym), ale mogą zawierać go także owoce i warzywa. Pierwiastek ten znajdziemy również w piwie, jak i w owocach morza.

Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że nie istnieje bezpieczna dawka tego pierwiastka, na szczęście jego prawidłowy poziom w naszym organizmie jest stosunkowo łatwy do utrzymania.

- Kontrolując swoją dietę tak, by uniknąć arsenu, powrócimy do bezpiecznego poziomu tego półmetalu w organizmie już po trzech dniach – wyjaśnia w rozmowie z WP abcZdrowie dr Wojciech Marciniak z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(85)
oldman
9 miesięcy temu
Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową. Jedyne co możemy zrobić, to wybrać mniej lub bardziej przyjemny rodzaj śmierci. A tak na poważnie, im więcej będzie ludzi (a przecież wszyscy do tego dążą?), tym więcej naszej żywności będzie pochodziło z fabryk, a nie z grządki, czyli już z założenia będzie niezdrowe.
Zet
11 miesięcy temu
Tylko nie piwo.....błagam
Lolo
11 miesięcy temu
Potwierdzam odnośnie brązowego ryżu. Mój syn jadał go 3 razy w tygodniu. Po jakimś czasie zaczęły się bóle w okolicy brzucha itd.Po zrobieniu wyników wylądował natychmiast na zakaźnym z bardzo podwyższonymi wynikami wątroby. Zrobione wszystkie badania. I nie wiedzieli od czego. Powiedzieli żeby nie pił kolorowego picia. I do domu. Po ok.2 tyg. Powtórka z "rozrywki". Więc sam zacząłem szukać w internecie. I trafiłem na temat o niby zdrowej żywności. I tam było napisane że ryż brązowy wyciąga ze swojego otoczenia pierwiastki promieniotwórcze. I teraz gdy już tego szajsu nie jada ma spokój. Żadna cola itp. mu nie szkodzi. A dietetycy niech sobie w d... wsadzą że jest zdrowy.
Ktotomozebyc
11 miesięcy temu
Trzeba wrocic do uprawy swoich ogródków i małorolnych gospodarstw bo nas wykończą
Chemioterapia
11 miesięcy temu
Glutaminian monosodowy i glifosat nadal rządzi w Polsce czołowej rakotwórczych najwięcej jest tego w każdym jedzeniu
Pol
11 miesięcy temu
Popieram wpis pana Leszka , że największym trucicielem jest Tusk . To zdrajca Polski . Jego można otruć właśnie arsenem , i mielibyśmy spokój . Zakala Polaków . Wnuczek Merkler
Seba
11 miesięcy temu
Przeciez te pierwiastki sa znane od lat ze powoduja nowotwory. To metale ciezkie. To nie jest zasluga polskich naukowcow. Ten portal to dramat. Państwo redaktorzy douczcie sie a nie szukajcie tylko sensacji.
Mmaj
11 miesięcy temu
Najlepsza żywność i najzdrowsza to żywność wirtualna
Kolejki
11 miesięcy temu
To wina opozycji premiera Tuska ze żarcie jest zatrute wraz z atmosfera nic nie zrec
Niusia
11 miesięcy temu
Czy jest coś co możemy jeść???????
Andrew 9
11 miesięcy temu
Jedzcie wszystko na co macie ochotę, wiecznie nikt nie żyje.
Bat na pis !
11 miesięcy temu
Mam nadzieje ze obecna inflacja i bezmyslna podwyżka mandatów przyczyni sie do upadku tego rządu . To będzie bat na PIS . Wyborcy będą bezlitośni !
8789
11 miesięcy temu
Czyli ze Morawiecki chce nas nie zagłodzić a wytruć tą miską ryżu?
Asot
11 miesięcy temu
Arsen jest też w piwie a tu reklama Warki ,nie trzeba palić marihuany żeby pokładać się ze śmiechu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić