o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KAM
|

Zwiększa ryzyko raka przełyku. Wystarczy jeden dziennie

281
Podziel się

Wyniki najnowszych badań wykazały, że nawet jeden dziennie podnosi ryzyko nowotworu o 5 proc. Naukowcy z Japonii i Wielkiej Brytanii udowodnili, że regularne picie nawet małych ilości napojów alkoholowych zwiększa ryzyko rozwoju raka.

Alkohol zwiększa ryzyko raka
Alkohol zwiększa ryzyko raka (Getty Images)
bELiNQHV

Ostanie badanie potwierdzają, że bezpieczna dawka alkoholu jest mitem, a najbardziej zagrożeni na poważne choroby są ludzie pijący alkohol 5 dni w tygodniu.

Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio i Uniwersytetu Harvarda porównali wyniki badań 60 tys. pacjentów ze szpitali w Japonii z wynikami badań zdrowych ludzi. Eksperci przyjęli, że jedno piwo to 500 ml, jedna szklanka whisky to 60 ml, a jeden kieliszek wina to 180 ml. Okazało się, że im więcej alkoholu spożywamy, tym bardziej jesteśmy narażeni na rozwój choroby nowotworowej.

bELiNQHX

Z badań wynika, że najbardziej zagrożeni są mężczyźni. Przedstawiciele płci męskiej często pijący napoje procentowe mają tendencję do chorowania na nowotwór przełyku, jamy ustnej i szyi. Poza tym częste spożywanie alkoholu znacznie podnosi ryzyko raka jelita, trzustki i wątroby. Wyniki badań udowodniły również, że kobiety pijące alkohol częściej chorują na raka piersi. Dotyczy to szczególnie pań, które ukończyły 35 lat.

Organizacja Alcohol Change United Kingdom przeprowadziła eksperyment w celu sprawdzenia jak miesiąc bez alkoholu działa na organizm człowieka. Uczestnicy badań, którzy nie pili przez 30 dni, mieli zdecydowanie więcej energii, lepsze samopoczucie i nie mieli problemów ze snem. Połowa z nich pozbyła się również nadprogramowych kilogramów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELiNQIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(281)
Tomo
2 miesiące temu
Ten alkohol do testów pochodził zapewne z naszych sklepów , czyli podróba . Prawdziwy alkohol w małych ilościach pomaga np...krople żołądkowe , Amol itp.
ENYA
2 miesiące temu
PRZYCZYN RAKA KRATANI I PRZEŁYKU JEST WIĘCEJ NIŻ PICIE ALKOHOLU. PALENIE PAPIEROSÓW, WDYCHANIE ZATRUTEGO SPALINAMI POWIETRZA, SPOŻYWANIE OSTRYCH POTRAW I PRZYPRAW, PICIEI JEDZENIE GORĄCYCH POTRAW. SKŁONNOŚCI KOMÓRKI DO NOWOTWORZENIA SIĘ. STRES BARDZO DŁUGI TEŻ MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ STANU ZAPALNEGO A TEN MOŻE SPOWODOWAĆ ZŁĄ MUTACJE KOMÓREK.ZKBACZCIE JAKI STWORZYLIŚMY ŚWIAT? JEDZENIE Z CHEMIĄ, UBRANIA SZTUCZNE,BEZ PLASTIKU ANI RUSZ, SPALIN DO BÓLU.SAMOCHODÓW WIĘCEJ JAK LUDZI.CO RUSZ TO NOWE WIRUSY MAMY, WODA ZATRUTA.PRZYRODA UMIERA. POWIETRZE SKAŻONE. CZY TYLKO NA TO BYŁ NAS STAĆ?. WIDAĆ, ŻE TAK.UBOGI, ŻAŁOSNY CZŁOWIEK ZNISZCZYŁ WSZYSTKO.ALKOHOL NIE JEST WINNY TEMU CO MY ZGOTOWALIŚMY SOBIE I INNYM.
bono364
2 miesiące temu
....tak a koniak to też alkohol i co nagle już nie jest zdrowy na serce i jego właściwości nie mają znaczenia ? ....
bELiNQIz
Menel
2 miesiące temu
Kiedy czytałem o niebezpieczeństwach związanych z piciem, zrezygnowałem z czytania.
Leon
2 miesiące temu
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach.
Emil
2 miesiące temu
A co jest zdrowe w tych czasach i przy naszej władzy tylko zostalo picie zeby nie patrzec na te guwno jakie nam serwują rząd
Rambo
2 miesiące temu
Tak picie alkoholu nie uchodzić za jakieś super zdrowa a najbardziej szkodzi jazda po alkoholu samochodem
Joko
2 miesiące temu
Przecież alkohol jest trucizną
Albercik
2 miesiące temu
Wychodzi na to, że trzeba pić 6 lub 7 dni w tygodniu
Xyz
2 miesiące temu
Po większości komentarzy widać jakie mamy głupie społeczeństwo. Prawda jest taka ze organizm najlepiej funkcjonuje bez alkoholu a to ze pijecie i nic wam nie jest nie świadczy o tym ze wychodzi wam to na zdrowie. Ja sam też pije co jakiś czas ale nie oszukujmy rzeczywistości mówiąc ze alkohol jest zdrowy ludzie...
Witold
2 miesiące temu
Takich bzdetów dawno nie czytałem🤭
Milre
2 miesiące temu
bzdury ,
Mary
2 miesiące temu
Moja ciotka dużo piła przez kilkanaście lat. Teraz ma 86 lat i świetnie się trzyma. Zero raka i problemów z wątrobą czy trzustką. Owszem cerę ma i miała fatalną , ale tylko to.🤣🤣🤣
bELiNQIr
Abduu
2 miesiące temu
Ale bajer
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić