aktualizacja 

Amazon da podwyżki polskim pracownikom

31

Amerykański gigant handlowy ogłosił, że wraz z podwyżkami nie wyklucza także nowych inwestycji i kolejnych rekrutacji.

Amazon da podwyżki polskim pracownikom
(Forum)

To druga podwyżka płac koncernu w Polsce. Od czasu wejścia Amazona do Polski w 2014 r., firma wprowadziła pierwszą podwyżkę w sierpniu 2015 r.

Stawki godzinowe pracowników podstawowego poziomu we wszystkich centrach od 1 września wzrosną z 14 zł/h do 15 zł/h, a liderów zespołów z 18 zł/h do 20 zł/h. Jeszcze więcej zarabiać będą pracownicy z rocznym lub dłuższym stażem pracy - poinformował dyrektor operacyjny Amazon na Europę kontynentalną Steven Harman.

Amazon jest zadowolony z działalności nad Wisłą. Jego przedstawiciel nie wykluczył, że w naszym kraju będą kolejne inwestycje koncernu. Zaznaczył, że rosnący popyt ze strony klientów wymusza szukanie nowych lokalizacji w Polsce i Europie. Firma planuje również rekrutacje na stanowiska wszystkich szczebli.

W sumie zainwestowaliśmy tu już ponad 3 mld zł. W trzech centrach logistycznych w Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku zatrudniliśmy ponad 5,5 tys. pracowników. Mimo że zobowiązywaliśmy się do zatrudnienia 4,5 tys. osób w ciągu 3 lat, realizujemy plan zdecydowanie szybciej, niż zakładaliśmy - powiedział Harman.

Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku pracuje m.in. nad systemami rozpoznawania mowy. Harman nie chce jednak ujawniać szczegółów. Nie potwierdza również informacji o przygotowaniach do uruchomienia polskiej wersji językowej internetowego serwisu Amazon.

Chcemy, aby każdy, kto odwiedza nasze strony, mógł robić zakupy w swoim ojczystym języku. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić, kiedy się to wydarzy, ale mogę powiedzieć, że polscy klienci są dla Amazon bardzo ważni - powiedział Harman.

Autor: Sylwia Owca

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić