Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Amerykanie zaatakowani dźwiękami na Kubie. Pierwszy raz można posłuchać groźnego nagrania

111
Podziel się:

Szkodliwe dźwięki są teraz dokładnie analizowane przez amerykańskie służby wywiadowcze. Mogą uszkodzić mózg, albo doprowadzić do utraty słuchu.

Amerykanie zaatakowani dźwiękami na Kubie. Pierwszy raz można posłuchać groźnego nagrania
(PAP/EPA, Alejandro Ernesto)

Po raz pierwszy w sieci pojawiło się nagranie z tajemniczymi sygnałami akustycznymi. Opublikowała je agencja AP. Zostało pogłośnione oraz oczyszczone z szumów, ale sam dźwięk jest oryginalny. Nie jest jasne gdzie i kiedy udało się go zarejestrować. Ostrzegamy - słuchanie taśmy nie należy do przyjemności.

Nagranie może nie dawać pełnego obrazu tego, co cierpieli dyplomaci. Agencja AP zastrzega, że standardowe urządzenie rejestrujące dźwięk mogło nie wychwycić bardzo niskich lub bardzo wysokich częstotliwości - ultradźwięków i infradźwięków.

Nie wszyscy zaatakowani Amerykanie słyszeli hałas. Niektórzy dyplomaci twierdzą, że nie słyszeli żadnych dźwięków. To potwierdzałoby, że nagranie AP nie zawiera pełnego spektrum dźwięków.

Z hałasu udało się wyłowić ponad 20 różnych częstotliwości. Wszystkie oscylują wokół 7000 Hz i 8000 Hz. Dźwięki miały pojawiać się impulsowo i były wymierzone w amerykańskich dyplomatów z ambasady w Hawanie. 22 pracowników placówki doznało uszczerbku na zdrowiu. Objawy były rożne - od urazów mózgu po utratę słuchu.

Zobacz także: Zobacz także: Kłopoty amerykańskich dyplomatów na Kubie

Opublikowany zapis audio służy m.in. do szkolenia Amerykanów w Hawanie. Pracownicy ambasady słuchają go, by wiedzieć, kiedy uciekać z miejsca, do którego zaczną dobiegać szkodliwe dźwięki. Dotychczasowe ataki ograniczały się bowiem do konkretnych pokojów ambasady lub nawet tylko ich części. Ostatni atak soniczny zanotowano pod koniec sierpnia.

Amerykanie sprawdzają kilka tropów dotyczących szkodliwego hałasu. Nieoficjalnie mówi się, że badają wersję o niesprawnie działających kubańskich podsłuchach. Pod uwagę biorą też impulsy elektromagnetyczne, a nawet użycie przez autorów ataków nieznanego i zaawansowanego technologicznie urządzenia. We wrześniu amerykańską ambasadę opuściła połowa dyplomatów, którzy wrócili do USA z powodu obaw o swoje bezpieczeństwo.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Myślisz, że dbasz o swoje zdrowie? Sprawdź to!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(111)
Ewa
5 lata temu
Takimi dźwiękami wpływającymi na pracę mózgu i ogólne zdrowie człowieka jesteśmy obdarowywani szczególnie od ponad 10 lat, a znane one były słuzbom wojskowym od ponad 40 lat. Miłego dnia.
Ja
5 lata temu
Od kiedy 7 000 Hz to infradźwięki?
robo
5 lata temu
To nie Kuba tylko Rosja testuje broń dziwiękową i są konkretne efekty. Mogą stakować pojednyczy pokuj jak i cały gmach pytanie czy taka wiązka nie rozwali samolotu no ludzi na pewno
Jorg57
5 lata temu
Biedni ci amerykanie. Oni chcą tylko wprowadzić "swoją" demokrację, a wszystkie "reżimy" im to uniemożliwiają na wszelkie sposoby.
Jwns
5 lata temu
Puścili im przemówienie kaczyńskiego?
Gość Darek
5 lata temu
Gdyby słuchali Metalici to pewnie by byli przezwyczajeni.
l3og
5 lata temu
jankesi... do budy
prawlillny
5 lata temu
no i dobrze skoro wszędzie gdzie są hamerykanie tam robią ogromne szkody i machlojki to kubańczycy chcieli się tylko pozbyć problemu. A teraz zapytaj sam siebie. jakbyś miał 22 szczury w domu, nie chciałbyś się ich pozbyć?
Ttt
5 lata temu
Takie dźwięki wydaje mój 5v zasilacz chińskiej produkci gdy nie jest niczym obciążony. Może to Chińczycy?
ole !
5 lata temu
Taaaak , to słynna broń o nazwie "Pierdzioch Che", ale najstraszniejszy jest "Bąk Fidela" .....fascynujące , a może kilka słów o misji pokojowej w Zatoce Swiń ????
zgredek
5 lata temu
pieprzenie w bambus amerykanie to dziwolagi
Maciej Gładys...
5 lata temu
Znany konstruktor zabawek mieszka na uliccy anny 5
Junak
5 lata temu
Amerykanie mają już uszkodzone mózgi bez nagrań Kubańskich 75 % to czubki na czele z trampkiem.Ich wielkośc domniemana jest ich dramatem.
Ergo
5 lata temu
To Rosjanie testują na Amerykanach nową broń!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić