REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 25 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Angelika Karpińska22.09.19 (14:03)

Australia. Niebo nagle rozświetlił ogromny rozbłysk. Ludzie zamarli

Spojrzeli w niebo, gdy usłyszeli huk. Przez chwilę obserwatorzy w Australii nie mieli pojęcia, czego są świadkami. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, które uchwyciły przelot i ogromny rozbłysk kosmicznej skały.
Youtube.com

Meteoryt był widziany nad Tasmanią. Ok. godz. 20.25 lokalnego czasu ognista kula zrobiła się zielona, a potem pomarańczowo-czerwona. Mieszkańcy tego regionu Australii usłyszeli huk, a za meteorytem pojawiła się smuga światła i dymu.

Myślałam, że przejechał samochód z włączonymi światłami, a potem nastąpił okropny huk i trzęsły się okna. Ten hałas był czymś, czego nigdy nie zapomnę. Przestraszyłam się o życie swoje i swoich dzieci - powiedziała Jessika Langmead z Penguin.

REKLAMA

Obserwacje wywołały bezowocne poszukiwanie upadłej skały w Tasmanii. Perry Vlahos, wiceprezes Astronomical Society of Victoria wyjaśnił, że obiekt nie uderzył w ziemię, tylko spłonął w atmosferze.

Najprawdopodobniej był to kawałek kosmicznej skały, który istniała już od dłuższego czasu. Być może była to pozostałość po powstaniu Układu Słonecznego, wtedy miałaby miliardy lat. Przez cały czas krążyła wokół Słońca, aż wreszcie udało jej się znaleźć w tej samej pozycji co Ziemia. Obiekt został pochwycony przez grawitację, wciągnięty do atmosfery i spalony - powiedział Vlahos.

Jako astronom Vlahos obserwuje niebo przez większość nocy. Przypuszcza, że widział setki, jeśli nie tysiące meteorytów w swoim życiu, ale nadal robią one na nim niesamowite wrażenie.

Gdy je widzę, pojawiają się okrzyki radości. One nigdy nie przestają być ekscytujące. By je zobaczyć musisz być na zewnątrz i patrzeć we właściwe miejsce. Niebo musi być czyste i bezchmurne - wyjaśnia Vlahos.

Zobacz także: Kosmiczne perły. Przypadkowe odkrycie w USA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij