Jan Muller| 

Aż tyle kobiet nie wysypia się z powodu dzieci

0

Badacze potwierdzili coś, co pewnie doskonale wiesz, jeżeli masz dziecko - nie wysypiasz się. Naukowcy przynajmniej pocieszają, jest nas więcej.

Aż tyle kobiet nie wysypia się z powodu dzieci
(Shutterstock.com)

*Jeżeli ktoś kwestionował, że jesteś przemęczona z powodu dziecka, pokaż im ten tekst. *Naukowcy Georgia Southern University w amerykańskim Statesboro służą dowodami z badania 5,8 tys. osób. Ich zdaniem, matki małych dzieci nie tylko nie wysypiają się, ale są z powodu swoich milusińskich zmęczone przez cały dzień.

Wśród kobiet poniżej 45 roku życia dzieci w domu są głównym i praktycznie jedynym czynnikiem decydującym o wysypianiu się. Każde dziecko zwiększa ryzyko niewyspania o 50 proc. - czytamy.

48 proc. kobiet opiekującymi się dziećmi śpi mniej niż 7 godzin dziennie. Ten sam problem dotyczy 62 proc. kobiet bez dzieci pod opieką. Młode kobiety z dziećmi czują się zmęczone średnio 14 dni w miesiącu. Gdy zapytano o to samo kobiety, które nie muszą zajmować się maluchami, wskazały 11 dni. Za optimum uznano 7 do 9 godzin, za sen niewystarczający oceniono poniżej 6 godzin.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić