aktualizacja 

Boris Becker ambasadorem Republiki Środkowoafrykańskiej. Żąda immunitetu

4

Były gwiazdor światowego tenisa ma wielkie kłopoty finansowe. Teraz Boris Becker wyprowadził kontratak, domagając się prawnej ochrony przysługującej dyplomatom. Tłumaczy, że został nim w... Republice Środkowoafrykańskiej.

Boris Becker ambasadorem Republiki Środkowoafrykańskiej. Żąda immunitetu
(Getty Images, Alexander Hassenstein)

Prawnicy Beckera złożyli wniosek w niemieckim Sądzie Najwyższym. Zawarli w nim żądanie, by tenisista został objęty ochroną przed ewentualnymi pozwami. Argumentują, że jako ambasadora chroni go immunitet dyplomatyczny, który uzyskał w jednym z najbiedniejszych i najmniej stabilnych krajów świata.

Trzykrotny zwycięzca Wimbledonu dostał nominację w kwietniu. Republika Środkowoafrykańska uczyniła Borisa Beckera swoim przedstawicielem przy Unii Europejskiej, odpowiadającym za kwestie sportu i kultury. Becker nie ukrywa dumy z tego powodu. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że mianowanie na takie stanowisko jest jego wybiegiem przed wymiarem sprawiedliwości w Niemczech.

Nie może on podlegać postępowaniu przed sądami żadnego kraju, dopóki pozostaje uznanym przedstawicielem dyplomatycznym - twierdzą prawnicy Niemca.

Becker próbuje się w ten sposób wyłgać od zwracania długów. W 2017 roku ogłoszono upadłość tenisisty, na wniosek prywatnego banku Arbuthnot Latham. Obecnie jest on zmuszony przez sąd do poszukiwania "dalszych aktywów" - informuje BBC News. Becker uważa, że postępowanie wobec niego jest niesprawiedliwe i nieuzasadnione, a immunitet ma zapobiec "dalszemu ciągowi tej farsy", jak nazywa swoje kłopoty.

Ogłoszenie bankructwa wyrządziło mi ogromnie dużo szkód - oskarża sportowiec.

Zobacz także: Zobacz także: Ożywiona Radwańska plotkuje na spotkaniu z przyjaciółką

Boris Becker był pierwszym Niemcem, który wygrał Wimbledon. Dokonał tego wyczynu w wieku 17 lat w 1985 roku. Na słynnych trawiastych kortach triumfował jeszcze dwa razy: w 1986 i 1989 roku. W sumie wygrał 64 turnieje ATP podczas 15-letniej kariery. Po przejściu na sportową emeryturę nie zerwał z tenisem. Wciąż bywa na wszystkich ważnych turniejach, pełniąc rolę eksperta i komentatora w mediach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić