Wróć na
Aldona Brauła
|

Chiny. Opracowano nową listę zwierząt, które można hodować na mięso

29
Podziel się

Z powodu epidemii koronawirusa, która prawdopodobnie została zapoczątkowana przez spożycie dzikich zwierząt, zastosowano nowe regulacje. Opublikowano odświeżoną listę gatunków, które można hodować na mięso. Po raz pierwszy nie ma na niej psa.

Chiny. Opracowano nową listę zwierząt, które można hodować na mięso
(East News, HECTOR RETAMAL/AFP/East News)
bCYhVYdN

Chińskirząd opublikował nową listę zwierząt, które można hodować na mięso. To reakcja na doniesienia, jakby epidemia koronawirusa miała zacząć się od spożycia nietoperzy i łuskowców. Informacje te nie zostały jednoznacznie potwierdzone jednak jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Wstępna lista została wydana w czwartek przez Ministerstwo Rolnictwa i Spraw Wsi. Jest dostępna w Internecie, można ją skomentować i zasugerować kolejne zmiany. Przewidywane są jeszcze poprawki.

Lista zawiera 18 gatunków takich jak świnia, krowa, owca czy koza. Dokument zawiera także 13 „specjalnych” gatunków, wśród których jest jeleń, renifer, alpaka itp. Powstała także osobna kategoria zwierząt, które można hodować w celu produkcji futra, ale nie w celu produkcji żywności. Są to m.in. norki, lisy czy też szopy. Chińskie Ministerstwo Rolnictwa i Spraw Wsi zauważyło, że psy przez lata stały się głównie zwierzętami domowymi nie powinny być spożywane. Nie umieszczono ich na liscie.

bCYhVYdP

Zobacz także: Wybory prezydenckie jednak w maju? Socjolog mówi o negatywnych konsekwencjach

Wraz z postępem ludzkiej cywilizacji oraz troską społeczeństwa w zakresie ochrony zwierząt, psy ewoluowały od tradycyjnego inwentarza żywego do zwierząt domowych i towarzyszy – czytamy wyjaśnieniach dołączonych do listy.

Jeśli do listy nie zostaną wprowadzone żadne poprawki to po raz pierwszy w historii spożycie psów w Chinach stanie się zakazane. Na liście brakuje także zwierząt, które kojarzone są z COVID-19. Nie będzie można spożywać nietoperzy, łuskowców czy też dzikich kotów, które są najczęściej łączone z wybuchem epidemii. Ebola, SARS czy ptasia grypa także przeszły od zwierząt do ludzi. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób szacują, że około trzy czwarte nowych chorób u ludzi pochodzi od zwierząt. Lista zostanie oficjalnie zatwierdzona w maju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCYhVYeq
KOMENTARZE
(29)
Sonny
5 miesięcy temu
Powinni zrobić listę laboratoriów tworzących wirusy do zamknięcia. A tak to tylko dym w oczy.
Ola
5 miesięcy temu
Brawooooo . !!!
Blanka
5 miesięcy temu
To powinno być pod kara dożywotniego wiezienia i pilnowane przez inspekcje weterynaryjną. Ponieważ jeśli nie to znowu za parę lat zarażą cały świat znów jakimś świńtwem . I zginą miliony jeżeli nie steki milionów ludzi.
bCYhVYer
aaa
5 miesięcy temu
Najwyzszt czas i mam nadzieje,ze tak pozostanie?
Pobożny arab
5 miesięcy temu
Żółta zaraza płodza się jak robactwo i wszystko zżeraja istna plaga
Najnowsze komentarze (29)
Raz
3 miesiące temu
Szkoda zwierzaków....
Światowid
5 miesięcy temu
I o to chodziło. Koronawirus osiągnął swój nadrzędny cel. Był karą Matki Ziemi za okrutne zabijanie psów i kotów, które są zwierzętami domowymi - przyjaciółmi człowieka. Jeśli obywatele Chińskiej Republiki Ludowej będą ściśle przestrzegać nowych zasad, żadna epidemia nie będzie dla nich groźna. Wyłamanie się z tych zasad natomiast spowoduje następną, prawdopodobnie o wiele gorszą.
Jos
5 miesięcy temu
Ktoś kto trzyma psa i karmi go mięsem, nie jest miłośnikiem zwierząt.
Alojzy
5 miesięcy temu
Chinczycy powinni byc wpisani na te liste. Wszystkie wymagania spelniaja, a i poglowia az za duzo.
Gosc
5 miesięcy temu
I co z tego jak tego nikt nie berzie przestrzegał , Chiny wprowadziły zakaz sprzedaży sterydów i co nadal to wysyłają bez żadnych przeszkód ro samo berzie z psami . Pod publikę zakazy a róbcie co chcecie bo to tradycja
Bicz Boży
5 miesięcy temu
Odsuńcie tę kre**nkę Braułe od pisania artykułów! Od jakich zwierząt pochodzi ten wirus? Już was tam całkiem pogięło!
gruz
5 miesięcy temu
Nareszcie będzie zakazany ten barbarzyński zwyczaj jedzenia psów. Przynajmniej taka korzyść z tej sytuacji.
chomikos
5 miesięcy temu
Na tę wieść mój pies otworzył szampana za zwycięstwo swych chińskich braci
bCYhVYej
Foodman
5 miesięcy temu
Ale my żremy mięso świnek , mięso wołowe i drobiowe tak jak byśmy jedli inne zwierzęta i jak my z takim sumieniem zmartwychwstaniemy? Jak te zjedzone zwierzęta zmartwychwstaną , które zostały pożarte przez mięsożerce? Nie potrafie sobie tego wyobrazić i wiele podobnych myśli odciąga mnie od religii.
Manou
5 miesięcy temu
Jak można zeżreć psa ?
Kucharz
5 miesięcy temu
Już dawno było wiadomo że co nie zdąży uciec to Chińczyk zje.
szok
5 miesięcy temu
Koty nadal są????!!!!
El com
5 miesięcy temu
A programy chińskiej kuchni jak żywcem gotują łososia? Pamiętacie? Albo kraba....dlaczego że zwierząt morskich nie przeskakują wirusy ...kto wie?
Gość
5 miesięcy temu
Te żółte zarazy zniszczą cały świat Może teraz zaczniemy myśleć inaczej
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić