Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Ćwiczenia antyterrorystyczne w meczecie. To pierwszy taki przypadek w historii

9
Podziel się:

To jeden z najbardziej znanych meczetów na świecie. Do niedawna stanowił centrum modlitwy i skupienia. Teraz zyskał dodatkowe zastosowanie – służy za miejsce ćwiczeń sił policyjnych i obrony cywilnej. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. Skąd taka decyzja?

Ćwiczenia antyterrorystyczne w meczecie. To pierwszy taki przypadek w historii
(SINGAPUR POLIC FORCE)

Meczet Sułtański znajduje się w Kampong Glam w Singapurze. W niedzielę 24 listopada przeprowadzono w nim "próbny" atak terrorystyczny.

Ćwiczenia odbywały się pod kryptonimem "Heartbeat". Stanowiły część szeroko zakrojonej akcji, w ramach której w różnych miejscach odbywały się pozorowane ataki terrorystów. Wzięli w nich udział funkcjonariusze singapurskich sił policyjnych (SPF) i obrony cywilnej (SCDF).

Prawda wyszła na jaw następnego dnia. W poniedziałek 25 listopada obie jednostki wydały oświadczenie, w którym zdradziły kulisy przedsięwzięcia. Okazało się, że na liście miejsc ćwiczeń znalazły się również hol hotelu Crowne Plaza Changi Airport i singapurska Politechnika.

Zobacz także: Zobacz też: "Terroryści nie mają religii". Imamowie nie pochowają zamachowców

Dlaczego ćwiczenia odbywały się w meczecie? Impulsem do podjęcia tej decyzji było przeanalizowanie, w jakich miejscach dochodzi do zamachów terrorystycznych. Okazało się, że na całym świecie często atakowano miejsca kultu religijnego.

W meczecie odbyło się również szkolenie dla pracowników. Wzięło w nim udział sześćdziesięciu ochotników i członków personelu. Dowiedzieli się m.in. jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy oraz skutecznie wszcząć alarm. Wyjaśniono im też, gdzie należy się ewentualnie ukryć, żeby być bezpiecznym.

Pozorowany atak miał na celu nie tylko przećwiczenie służb. Przy okazji udało się zidentyfikować luki w planie ewakuacji i obrony meczetu.

W oświadczeniu umieszczono apel do innych mieszkańców.Służby bezpieczeństwa Singapuru zachęcają właścicieli budynków, by poszli w ślady pracowników meczetu. Wyrażają nadzieję, że przeprowadzą wśród najemców i personelu szkolenia oraz omówią z nimi plany postępowania w awaryjnych sytuacjach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
fIONA
3 lata temu
ŚPIJMY SPOKOJNIE?
Rocke
3 lata temu
Przecież połowa uczestników ochotników to potencjalni terroryści, którzy specjalnie uczestniczyli w szkoleniu żeby dowiedzieć się jakie są słabe punkty służb podczas takiej akcji.
ja
3 lata temu
Ile przez te wszystkie religie zla na tym swiecie
hahhaha
3 lata temu
mogli przy okazji porozrzucać tam bekon xD xD
ładnie
3 lata temu
Niemieccy kominiarze z realizacyjnego to w meczetach buty zdejmowali xD tak wytresowani heheh a tu proszę w buciorach na dywany :|)
Ćwiczący
3 lata temu
Późnej brak stresu i niepewności przed nadchodzącym wezwanie. Myślę że tak to właśnie działa... jeden z moich przyjaciół ma uprawnienia papugi zawsze jest tam gdzie jest potrzebny
pawel
3 lata temu
a cóż to ,szatańskie wersety pedofila mahometa ogarnął strach przed rewanżem za ataki terrorystyczne ?
dsa
3 lata temu
A policjanty do meczeta butów nie zdjęli?
Coś nie teges
3 lata temu
Przecież islam to religia pokoju....niby katolicy będą ich napadać z kałachami i pasami szachida????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić