Często robisz selfie? Uważaj na łokcie

0

Uzależnienie od robienia sobie zdjęć może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Często robisz selfie? Uważaj na łokcie
(Wikimedia Commons CC0)

Częste robienie selfie może powodować kontuzje łokci. Jak informuje "The Sun", zbyt długie trzymanie telefonu w celu zrobienia sobie idealnego zdjęcia, działa na łokcie w podobny sposób, co gra w tenisa lub ping ponga. Zrobienie idealnego selfie wymaga nawet kilkudziesięciu powtórzeń, więc dochodzi do nadwyrężenia mięśni w tej części ciała.

Chroniczne przeciążenie mięśni łokcia powoduje ból oraz utrudnia poruszanie ręką. Utrudnia nawet tak proste czynności, jak trzymanie długopisu lub otwieranie drzwi. Jedną z osób, u której już zdiagnozowano tzw. "selfie elbow", jest amerykańska prezenterka telewizyjna Hoda Kotb. Dziennikarka codziennie zasypuje media społecznościowe zdjęciami, które robi sobie sama. By pozbyć się bólu, Hoda musi przejść rehabilitację oraz stosować okłady z lodu.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić