Często robisz selfie? Uważaj na łokcie

Uzależnienie od robienia sobie zdjęć może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Obraz
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0

Częste robienie selfie może powodować kontuzje łokci. Jak informuje "The Sun", zbyt długie trzymanie telefonu w celu zrobienia sobie idealnego zdjęcia, działa na łokcie w podobny sposób, co gra w tenisa lub ping ponga. Zrobienie idealnego selfie wymaga nawet kilkudziesięciu powtórzeń, więc dochodzi do nadwyrężenia mięśni w tej części ciała.

Chroniczne przeciążenie mięśni łokcia powoduje ból oraz utrudnia poruszanie ręką. Utrudnia nawet tak proste czynności, jak trzymanie długopisu lub otwieranie drzwi. Jedną z osób, u której już zdiagnozowano tzw. "selfie elbow", jest amerykańska prezenterka telewizyjna Hoda Kotb. Dziennikarka codziennie zasypuje media społecznościowe zdjęciami, które robi sobie sama. By pozbyć się bólu, Hoda musi przejść rehabilitację oraz stosować okłady z lodu.

Hoda Kotb
© Instagram.com

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Wybrane dla Ciebie