To, że czosnek jest naturalnym antybiotykiem, działa przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie, wiemy od dawna.
Najnowsze badania pokazują jeszcze jedną jego cudowną właściwość.
*Naukowcy sugerują, że ewolucja wykształciła w kobietach upodobanie do zapachów pochodzenia naturalnego. * Jedzenie pożywnych i wartościowych produktów powoduje wydzielanie się potu o „zdrowym” zapachu. Być może jest również tak, że antybakteryjne działanie czosnku powoduje zmniejszenie gęstości drobnoustrojów i zapach potu po jego zjedzeniu jest przyjemniejszy.
Naukowcy z Uniwersytetu w Stirling w Szkocji i Uniwersytetu Karola w Czechach są zgodni.
"Zapach naszego oddechu odgrywa kluczową rolę w większości interakcji społecznych, ale woń potu jest również bardzo istotna w relacjach intymnych" - twierdzą i podkreślają, że czosnek negatywnie wpływa na oddech – natomiast jego wpływ na całe ciało jest całkowicie przeciwny.
W badaniu wzięło udział 42 mężczyzn, którzy jedli rotacyjnie surowy i gotowany czosnek oraz tabletki czosnkowe. Druga grupa nie jadła w tym czasie w ogóle tego warzywa. Jednocześnie przez 12 godzin nosili pod pachami wkładki absorbujące zapach potu. Następnie 82 kobiety wąchały próbki zapachów i oceniały je pod względem przyjemności, atrakcyjności, męskości i intensywności. Wyniki były następujące: zapach potu mężczyzn, którzy jedli czosnek był postrzegany jako dużo bardziej atrakcyjny i mniej intensywny, niż ten od mężczyzn, którzy tego warzywa nie jedli.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.