Dlaczego ludzie na starych zdjęciach nigdy się nie uśmiechają?

50

Istnieje jedna wspólna cecha starych fotografii. Zdecydowana większość pozujących ma na nich grobową minę. Prawie nikt się nie uśmiecha. Dlaczego tak jest?

Dlaczego ludzie na starych zdjęciach nigdy się nie uśmiechają?
(Shutterstock.com)

*Aby wykonać fotografię w XIX i na początku XX wieku, potrzebny był długi czas naświetlania. *Osoby ze zdjęcia nie mogły ani drgnąć. Utrzymanie uśmiechu na twarzy przez cały czas było bardzo trudne – czytamy w "The Independent". Spróbujcie sami. Po kilkunastu sekundach uśmiech robi się bardzo sztuczny i nienaturalny.

*Dużo łatwiej jest pozować ze spokojem i dostojną powagą na twarzy. *Taką postawę można utrzymać znacznie dłużej i wszystko wygląda naturalnie. Poza tym nie da się uśmiechać i nie poruszyć twarzą. A gdyby tak się stało, zdjęcie wyszłoby rozmazane.

*Film zaprezentowany przez Vox, wyjaśnia więcej tajemnic związanych z wyglądem ludzi na starych fotografiach. *Wspomina między innymi o tym, że wczesna fotografia czerpała sporo z tradycji malarskich. Nie przedstawiała ona uchwyconego naturalnie momentu, ale portret danej osoby. Teraz, gdy nadeszły czasy selfie, wszystkie ograniczenia przestały mieć jakiekolwiek znaczenie.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić