aktualizacja 

Dziennikarka TVP zawieszona. Zobacz, co działo się na antenie

Prezes TVP Janusz Daszczyński zawiesił Karolinę Lewicką w obowiązkach prowadzącej program "Minęła dwudziesta" w TVP Info. Zrobił to wkrótce po emisji programu, którego gościem był wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński.

Dziennikarka TVP zawieszona. Zobacz, co działo się na antenie
(East News)

*Zdaniem szefa publicznego nadawcy, dziennikarka zachowała się niewłaściwie wobec zaproszonego gościa. *W rozmowie z "Presserwisem" Janusz Daszczyński stwierdził, że "sposób prowadzenia programu odbiegał zdecydowanie od standardów, które obowiązują w telewizji publicznej".

W "Minęła 20" na TVP Info Karolina Lewicka próbowała skłonić gościa do odpowiedzi na pytania dotyczące budzącego kontrowersje spektaklu "Śmierć i dziewczyna". Polityk odpowiadał, wygłaszając oświadczenie. Usłyszał, że od tego są konferencje prasowe. Żadna ze stron nie ustępowała, napięcie rosło. W pewnym momencie prof. Gliński powiedział:

To jest program propagandowy, tak jak wasza stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat. I to się zmieni. Ponieważ tak telewizja publiczna funkcjonować nie powinna.

Gorąca wymiana zdań rozpoczyna się od 2 minuty i 30 sekundy nagrania.

Program do końca przebiegał w podobnej atmosferze. Później dziennikarze TVP Info skierowali do wicepremiera otwarty list, protestując przeciwko jego ocenie telewizji publicznej.

Pańskie słowa obrażają nas, naszą antenę i Telewizję Polską (...) Uważamy, że określenia, których Pan użył są niesprawiedliwe. Czujemy się Pańskimi słowami dotknięci. Nie życzymy sobie, by ani Pan, ani ktokolwiek inny, posiadający lub nieposiadający władzę, tak mówił o nas lub innych dziennikarzach. Żądamy przeprosin wypowiedzianych tak, jak powyższe obraźliwe słowa, na naszej antenie.

Pod listem podpisał się też prezes TVP Janusz Daszczyński. Nie przeszkodziło mu to w zawieszeniu własnej dziennikarki.

Zapowiedź upolitycznienia mediów publicznych zasygnalizowana w wypowiedzi wicepremiera jest atakiem na wolność słowa w niepodległej Polsce. Nie zmienia to mojej oceny przebiegu programu – czytamy jego tłumaczenie na press.pl

Dyskusja o zasadności jego decyzji i zachowaniu wicepremiera przeniosła się szybko do sieci.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić