aktualizacja 

Gdy usłyszysz specjalny kod na lotnisku, uważaj na siebie

14

Dwa słowa mają zawiadomić o niebezpieczeństwie lotniskowe służby.

Gdy usłyszysz specjalny kod na lotnisku, uważaj na siebie
(iStock.com, RobertHoetink)

"Code Bravo" ma oznaczać, że w porcie lotniczym jest zagrożenie. Według brytyjskiego "Expressu" pracownicy lotnisk posługują się tajnymi kodami, które w mgnieniu oka mają powiadomić innych członków personelu o zagrożeniu. Serwis twierdzi, że okrzyki "code Bravo" można było usłyszeć podczas jednej z interwencji agentów TSA na lotnisku w Stanach Zjednoczonych.

Dopiero po nich pojawiła się komenda "freez", czyli nakaz zatrzymania się dla pasażerów w pobliżu - relacjonuje świadek zdarzenia Joe Sharkey.

W użyciu mają być również inne sekretne hasła. "Code Adam" ma być używany w momencie, kiedy na lotnisku zagubi się jakieś dziecko. Pytane o kody porty lotnicze nabrały wody w usta.

Oczywiście nie komentujemy środków bezpieczeństwa, które obowiązują na lotnisku - powiedział rzecznik londyńskiego Heathrow.

Na temat kodów bezpieczeństwa wypowiedziały się brytyjskie władze lotnicze. Według odpowiednika polskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego to indywidualna sprawa każdego portu.

Nie ma żadnych oficjalnych regulacji w tej sprawie. Podejrzewam, że każde lotnisko ma własne procedury postępowania - powiedział rzecznik instytucji.

Trudno się dziwić powściągliwości lotnisk w komentowaniu tych informacji. W końcu procedury bezpieczeństwa to tajne sprawy, a kiedy stają się jawne, przestają być procedurami bezpieczeństwa. Na wszelki wypadek jednak gdy usłyszycie "code Bravo", uważajcie na siebie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić