REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak10.01.19 (19:44)

Holandia. Położył się na granacie. Trafił do szpitala

Xavier Lucassen dostrzegł na jednej z ulic Venlo granat. Usłyszał, że wydobywa się z niego syk. 54-latek przykrył przedmiot własnym ciałem, by chronić innych. Spędził tak kilka godzin. Z objawami hipotermii został przewieziony do szpitala.
Youtube.com

Mężczyzna zauważył przedmiot już we wtorek. Uznał jednak, że to kawałek gruzu. Dopiero wyprowadzając psa we środę późny wieczorem obejrzał rzecz dokładnie. Gdy zorientował się, że to granat, zadzwonił na policję i zabezpieczył niebezpieczne znalezisko własnych ciałem. Historię opisuje telegraaf.nl.

Był ubrany jedynie w t-shirt. Chciał szybko wyprowadzić psa, a temperatura w Venlo była na plusie. Jednak gdy rozpoznał niebezpieczeństwo nie zawahał się.

REKLAMA

Z okolic miejsca zdarzenia ewakuowano 120 osób. Podczas gdy saperzy starali się zażegnąć niebezpieczeństwo, 54-latek leżał przykryty folią. Jego psem zajęła się sąsiadka.

Akcja zakończyła się w czwartek nad ranem. Trwała kilka godzin. Gdy saperzy ogłosili, że granat nie wybuchnie, Holender trafił do szpitala. Całe szczęście szybko z niego wyszedł.

Granat pochodził z czasów II wojny światowej. Nie wiadomo jak znalazł się na ulicy, ani dlaczego syczał. Zagrożenia wybuchem nie było. Okazało się, że usunięto z niego cały materiał wybuchowy.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij