REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 9 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas18.06.19 (08:31)

"Iran zaatakował tankowce". USA wysyłają nowe oddziały

Władze USA zapowiedziały wysłanie tysiąca dodatkowych żołnierzy w rejon, gdzie zostały zaatakowane tankowce. O agresję w Zatoce Omańskiej Amerykanie oskarżają Iran. Na dowód pokazali nowe zdjęcia ataku na japoński tankowiec.
HANDOUT / Getty Images

Amerykanie przekonują, że zdjęcia obciążają Iran. Według USA, fotografie przedstawiają irańską Gwardię Rewolucyjną. Wysłany do japońskiego statku oddział usuwa niewybuch miny z jego kadłuba. Żołnierze są ubrani w kamizelki, nie widać wojskowych oznaczeń. Poruszają się łodzią motorową. Inne zdjęcie pokazuje otwór, wyrządzony w tankowcu przez drugi ładunek.

Iran jest odpowiedzialny za atak. Opieramy to na materiałach wideo oraz profesjonalizmowi, z jakim usunięto minę - oświadczyło dowództwo wojsk amerykańskich.

REKLAMA

W niespokojny rejon przyjadą nowe wojska. Siły zbrojne USA ogłosiły, że wyślą tysiąc dodatkowych żołnierzy. Celem przysłania posiłków ma być zapewnienie bezpieczeństwa w regionie. Nie wiadomo na razie, gdzie dokładnie zostaną one rozmieszczone - donosi BBC.

Ostatnie ataki Iranu potwierdzają wiarygodność zdobytych danych wywiadowczych, jakie otrzymaliśmy. Mówią one o zagrożeniu dla personelu oraz interesów Stanów Zjednoczonych w całym regionie - ogłosił Patrick Shanahan, sekretarz obrony USA.

Zobacz też: Zamach na tankowce. USA publikuje nagranie

Władze USA twierdzą, że japoński oraz norweski tankowiec zostały zaatakowane 13 czerwca przez siły irańskie. Statki w Zatoce Omańskiej zostały poważnie uszkodzone, a załogę ewakuowano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij