Albert Kamiński| 

Japonia dołącza do wyścigu. Wyśle człowieka na Księżyc

9

Kraj Kwitnącej Wiśni ogłosił, że w 2030 roku na Srebnym Globie stanie Japończyk.

Japonia dołącza do wyścigu. Wyśle człowieka na Księżyc
(iStock.com, SergeyDV)

Szczegółowy plan eksploracji kosmosu ma być podany w marcu 2018 roku. Już teraz mówi się jednak, że przygotowania do wysłania człowieka na ziemskiego satelitę rozpoczną się w 2025 roku. Tak, by Japończyk mógł 5 lat później zameldować z Księżyca, że zadanie zostało wykonane.

Jednak Japończycy nie porwą się na to sami. Zgodnie z zamierzeniami chcą wysłać na Księżyc międzynarodową misję. Wstępny plan ogłosiła Japońska Agencja Eksploracji Przestrzeni Powietrzne - informuje CNN japońskiemu Ministerstwu Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii. Japońscy astronauci mieliby postawić nogę na księżycu w ramach międzynarodowej misji.

Azjatycki wyścig w kosmos nabiera tempa. Wcześniej o swoich planach jego eksploracji informowali Chińczycy. Pekin chce wysłać człowieka na Księżyc w 2036 roku. Chiny prowadzą również zaawansowany program załogowego lotu na Marsa.

Apetyt na misje kosmiczne mają także Indie. Już w 2008 roku kraj ten wystrzelił pierwszą sondę księżycową o nazwie Chandrayaan-1.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić