Japonia. Spadł czarny deszcz. Podejrzenia padają na Koreę Północną

139

W części prefektury Saitama (środkowa Japonia) spadł czarny deszcz. Japońscy internauci są zaniepokojeni. Mnożą się teorie na temat pochodzenia tajemniczego zjawiska, a podejrzenia padają m.in. na Koreę Północną.

Japonia. Spadł czarny deszcz. Podejrzenia padają na Koreę Północną
(Twitter, 3Miyabi)

Internauci, którzy do zdjęć na Twitterze dodają hasztag #BlackRain (Czarny deszcz), mają różne podejrzenia. Wielu Japończykom przypomina to ponure zjawiska, które miały miejsce po zrzuceniu bomb jądrowych na Hiroszimę i Nagasaki.

Opad radioaktywny?

"Czarny deszcz" jest charakterystycznym zjawiskiem powstającym po eksplozji atomowej. W wyniku wybuchu część popiołów wraz z materiałami radioaktywnymi dostaje się do górnych warstw atmosfery. Po jakimś czasie opadają na ziemię wraz z deszczem. Tak zwany opad radioaktywny jest wyjątkowo niebezpieczny, zwłaszcza że chmury mogą przemieścić się wiele setek kilometrów od miejsca wybuchu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Urzędnicy miasta Hasuda, gdzie zauważono większość nietypowych opadów, oświadczyli jednak, że nie odnotowano podwyższonych wskaźników promieniowania. Mimo to niektórzy internauci pozostawali niespokojni. Mówiono m.in. o zagrożeniu ze strony Korei Północnej, która co jakiś czas dokonuje prób jądrowych, a ostatnio wystrzeliła dwie rakiety do Morza Japońskiego. Rozważano też awarię elektrowni atomowej podobną to tej, która w 2011 roku miała miejsce w Fukushimie.

Zobacz także: Polska pozwoli na większe promieniowanie

Tajemnicze zjawisko

Niektórzy szukali mniej strasznego wyjaśnienia. Twierdzono, że ma to związek z pożarem fabryki plastiku na terenie prefektury lub olejem silnikowym wyrzuconym przez któryś z wielu samolotów latających nad regionem, który jest położony tuż obok zatłoczonego Tokio.

Inni internauci mieli jednak bardziej makabryczne pomysły. "Czy to oznacza, że zaczęto potajemnie palić ciała zabitych przez koronawirusa?" - pytał jeden z użytkowników Twittera. Wytłumaczenie sprawy jest na razie nieznane.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić