Kamil Zajęcki| 
aktualizacja 

Jedyne takie bliźniaczki na świecie

2

Irene Crump i Phyllis Jones z Wielkiej Brytanii skończyły sto lat. Okrągłe urodziny świętowały w pubie, w towarzystwie 48 członków rodziny.

Jedyne takie bliźniaczki na świecie
(Twitter, @PDChina)

Zdradziły swój sekret na długowieczność. Jest prosta. To ciężka praca i dobre jedzenie. Ich życie jednak to o wiele ciekawsza historia. Wszystko zaczęło się w 1916 roku w miasteczku Stourbridge w hrabstwie Worcestershire. To właśnie wtedy Irene i Phyllis przyszły na świat w odstępie 25 minut. To była jedna z najdłuższych rozłąk w ich życiu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przez ostatnie sto lat żyły obok siebie niemal bez przerwy. Chodziły razem do przedszkola, potem do szkoły, a wchodząc w dorosłe życie, zatrudniły się w tej samej firmie. Ich domy stały zaledwie kilka mil od siebie. Kiedy miały po 95 lat, umarli ich mężowie. Wtedy siostry zdecydowały się zamieszkać razem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie uważają swojego wieku za wyjątkowy wyczyn. Nie chcą też już dłużej dostawać kosmetyków czy ubrań w prezencie na urodziny. Liczą bardziej na finansowe wsparcie krewnych, które pójdzie na opiekę medyczną i lekarstwa.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić