Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Zajęcki
|
aktualizacja

Jedyne takie bliźniaczki na świecie

2
Podziel się:

Irene Crump i Phyllis Jones z Wielkiej Brytanii skończyły sto lat. Okrągłe urodziny świętowały w pubie, w towarzystwie 48 członków rodziny.

Jedyne takie bliźniaczki na świecie
(Twitter, @PDChina)

Zdradziły swój sekret na długowieczność. Jest prosta. To ciężka praca i dobre jedzenie. Ich życie jednak to o wiele ciekawsza historia. Wszystko zaczęło się w 1916 roku w miasteczku Stourbridge w hrabstwie Worcestershire. To właśnie wtedy Irene i Phyllis przyszły na świat w odstępie 25 minut. To była jedna z najdłuższych rozłąk w ich życiu.

Przez ostatnie sto lat żyły obok siebie niemal bez przerwy. Chodziły razem do przedszkola, potem do szkoły, a wchodząc w dorosłe życie, zatrudniły się w tej samej firmie. Ich domy stały zaledwie kilka mil od siebie. Kiedy miały po 95 lat, umarli ich mężowie. Wtedy siostry zdecydowały się zamieszkać razem.

Nie uważają swojego wieku za wyjątkowy wyczyn. Nie chcą też już dłużej dostawać kosmetyków czy ubrań w prezencie na urodziny. Liczą bardziej na finansowe wsparcie krewnych, które pójdzie na opiekę medyczną i lekarstwa.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Hej
6 lat temu
Teraz to należy życzyć Paniom 200 lat!! Pozdrawiam gorąco.
asa
6 lat temu
U nas zostaje jedynie ciężka praca-bo takich staruszków nie stać na dobre jedzenie-po kupnie leków zostaje na chleb i pasztetowa....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić